adcov.com

Zakażenia krwi Staphylococcus

Infekcje gronkowca we krwi jest stanem, w którym zakażenie dostanie się do krwiobiegu. Infekcje takie określane są jako bakteriemii i posocznicy. Staphylococcus lub gronkowiec jak to jest powszechnie nazywany jest główną przyczyną zakażeń krwi. Bakteriemia jest łagodną postacią zakażenia krwi, ale jeśli postępuje staje się posocznica.

Bakteriemia

Bakteriemia gronkowiec dzieje kiedy przechodzi się do krwiobiegu, zwykle przez rany lub zakażenia w organizmie. Niektóre warunki zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia bakteriemii, takich jak zakażenie wirusem HIV, narkomanii, antybiotykoterapii, niedożywienia i chemioterapii. To jest często spowodowane przez rzeczy, jak ropnie, odleżyny, brudnych igieł i zakażenia dróg moczowych z cewników moczowych.

Posocznica

Posocznica się dzieje, gdy bakteriemia postępuje do ciężkiej infekcji zagrażających życiu. To zdarza się bardzo szybko, a źródło jest zazwyczaj zakażenie płuc, żołądka lub dróg moczowych, która została wprowadzona do krwiobiegu. Wynik zależy od tego, jak szybko zaczął antybiotyków do walki z infekcją. Jeśli nie traktuje się szybko, to może przejść do zespołu niewydolności oddechowej i wstrząsu.

Objawy

Niektóre łagodniejsze objawy zakażenia krwi są nudności, wymioty, biegunka, gorączka, dreszcze i duszności. Ciężkie objawy, które pochodzą z posocznicy są niskie ciśnienie krwi, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zaburzenia krzepliwości krwi i obniżenie temperatury ciała. U tych pacjentów będzie widoczny wyglądają niedobrze. Zmienia również stanu psychicznego i krwawienia do skóry są wskaźniki, które nie jest zakażenie krwi.

Diagnoza

Infekcje gronkowca są diagnozowane przez działanie kultur krwi. Próbki krwi wzrośnie organizm, a następnie lekarze określają pasmo bakterii i jak ją leczyć. Wskazania zakażenia krwi podczas egzaminów fizycznych są niskie ciśnienie krwi, gorączka i niska temperatura ciała.

Leczenie

Leczenie antybiotykami może bakteriemii lub bez leków. Potrzebne jest ścisłe monitorowanie, aby uważać na objawy posocznicy, która wymaga hospitalizacji. Pacjenta z posocznicą podano IV leki podnoszące ciśnienie krwi i antybiotyki IV w leczeniu infekcji. W większości przypadków ten typ pacjent jest leczony na oddziale intensywnej terapii.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby uniknąć zakażenia krwi, takich jak praktyki bakteriemia higieny kiedy masz wirusa i leczyć bakterie szybko raz wiadomo. Ponadto, lekarze muszą ćwiczyć sterylny protokołu podczas wykonywania inwazyjnych procedur, które umożliwiają zakażenia do krwi. Zapobieganie posocznicy zależy w dużym stopniu od leczenia bakteriemii bardzo szybko, aby zapobiec infekcji naprzód. Czasami ludzie, którzy wchodzą w kontakt z ludźmi z posocznicy są leczeni antybiotykami, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji.