adcov.com

Zakażenia grzybicze nosa

Zakażenia grzybicze nosa


Zakażenia grzybicze nos znany w medycynie zatok grzybowego lub grzybicze zakażenia zatok. Istnieje kilka różnych rodzajów zakażeń grzybiczych, że wszystkie są spowodowane ekspozycją na różne rodzaje grzybów.

Rodzaje

Istnieją cztery rodzaje grzybów: zapalenia zatok, alergicznego grzybiczego piłkę i ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok inwazyjnej. Każdy z nich jest spowodowane ekspozycją na niektóre rodzaje grzybów, które hoduje się następnie w zatok.

Grzybicze Ball

Grzybicze zapalenie zatok jest piłka po wzrostu, lub piłka, grzybów rośnie w jamie zatoki szczękowej. To zatokowego za policzki, w sąsiedztwie zatok sitowej.

Alergiczne grzybicze zapalenie zatok

Alergiczne zapalenie zatok grzybicze jest podobny do poduszeczki grzybów. Jednakże masa grzybów nie jest przyczyną objawów. Grzyby zapalenie przyczyną lub polipy w zatokach, co powoduje trudności odprowadzanie śluzu. Trudniej jest całkowicie wyleczyć niż piłki grzyba z powodu grzybów w środowisku, które można wielokrotnie wywoływać zakażenia do nawrotów.

Ostre i przewlekłe zapalenie zatok Inwazyjnej

Ostre i przewlekłe zapalenie zatok są bardziej inwazyjne i mogą być ciężkie śmiertelne. Grzyby rosną w zatokach i otaczającej kości. Ostra postać rozwija się bardzo szybko, podczas gdy przewlekłe rozwija się stopniowo.

Leczenie

Grzybicze zapalenie zatok wymaga leczenia, aby uzdrawiać. Minimalnie inwazyjnej a antybiotyki mogą być stosowane kulki grzyba i alergiczne zapalenie zatok. Bardziej inwazyjny zabieg chirurgiczny i są leki przeciwgrzybicze stosowane w leczeniu inwazyjności typów.