adcov.com

Zakaz narkotyków leczenia nadciśnienia

W zależności od przypadku, nielekową terapię nadciśnienia często sugeruje się pacjentów długo zanim rozpocznie się przebieg leczenia. Długoterminowa zmiana stylu życia (nawet bardziej niż leki) jest niezbędne do zarządzania, a nawet leczeniu nadciśnienia.

Ćwiczenie

Jeśli lekarz zatwierdzi, rozpocząć program regularnych ćwiczeń. 2005 kontrolowane badanie opublikowane w Journal of Applied Physiology świadczy, że ćwiczenie jest tak skuteczny w walce, a nawet likwidację nadciśnienia, że ​​znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego może być postrzegane w ciągu 24 godzin od pierwszej sesji ćwiczeń.

Nie musisz zacząć trening do maratonu: samo badanie 2005 udowodnił, że dalej do wykonywania codziennie umiarkowanie niskiego uderzenia jak chodzenie, a nawet w ogrodzie może być nawet bardziej skuteczne w obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym niż ćwiczenia wytrzymałego.

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu ćwiczeń, należy skonsultować się z lekarzem.

Dieta DASH

National Heart, Lung and Blood Institute opracował DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension), co zmniejsza ciśnienie krwi u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym w ciągu zaledwie 14 dni.

Więcej życia niż zmiana diety, dieta DASH wiąże się zmniejszenie spożycia sodu, zwiększenie potasu i wysokim poziomem owoców, warzyw i ryb. Aby uzyskać więcej informacji na temat diety DASH, zobacz Zasoby poniżej.

Weigt Loss

Nawet niewielka ilość utraty wagi może prowadzić do znacznego spadku ciśnienia krwi, potwierdzając silny związek między masą i ciśnienia krwi. W badaniu klinicznym 2007 na Uniwersytecie w Pawii, ponad połowa uczestników, którzy stracili zaledwie 5 procent ich masy ciała, widząc ich powrót ciśnienia krwi do normy.