adcov.com

Zajęcia dla zabawek i Integracji Sensorycznej

Zajęcia dla zabawek i Integracji Sensorycznej


Sensoryczne doświadczenia obejmują dotyku, wzroku, dźwięku, zapachu, smaku i świadomości ciała. Trwa związek między zachowaniem i funkcjonowaniem mózgu nazywa integracja sensoryczna. Mózg jest odpowiedzialny za podejmowanie informacji z otoczenia i przetwarzania go więc reagować w odpowiedni sposób. Instrukcja diagnostyczna niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa informuje, że od pięciu do 10 procent dzieci, które nie wykazują inne problemy mają trudności z integracją sensoryczną. Są zdiagnozowane zaburzenia integracji sensorycznej.

Przyczyny

Integracja sensoryczna zaburzenia jest zazwyczaj diagnozowana u małych dzieci. Czynniki, które przyczyniają się do SID to, przedwczesny poród, autyzmu i innych zaburzeń rozwojowych, trudności w uczeniu się, zaburzenia związane ze stresem i uszkodzenie mózgu. Ta choroba jest uleczalna z terapii zajęciowej, ale są też zabawki i działania, które uzupełniają tradycyjne metody. Są one wybrane na podstawie której wyczuć dziecko ma trudności z.

Dotykowy

Dotykowy odnosi się do zmysłu dotyku. Mózg nieefektywnie przetwarza sygnał z receptorów skóry o dotyk, nacisk, temperatura, bólu i ruchu na skórze. Dzieci, które doświadczają obronności dotykowej może być przytłoczony codziennych doświadczeń i działań. Może nie lubią materiałów chropowatych lub przedmioty, piasek, kleju lub farby, które mogą dostać się do nich brudne, uściski i pocałunki, i niektóre tekstury odzieży. Dotykowe doświadczenia muszą być wprowadzane powoli i stopniowo, jak dziecko jest gotowe, aby je przeżyć. Produkty mogą zawierać pióra, zabawki wibracyjne, krem ​​do golenia i grać ciasta i piasku i wody tabel. Równie skuteczne działanie jest szczotkowanie ciała. Peeling plastik chirurgiczna stosowana jest szczotka z szybkim i mocnym kontakcie ciśnienia do ramion, dłoni, pleców, nóg i stóp.

Przedsionkowy

Przedsionkowy wiąże się poczucie ruchu i jest dodatkowo podzielone na niedowrażliwość i nadwrażliwość. Dziecko, które jest nadwrażliwość często boją się wysokości, boi się upadku, a nie lubi nierównym terenie, natomiast niedowrażliwość dziecko pragnie żadnego wrażenia ruchu, szczególnie szybki lub wirowania. Zabawki ruchowe zawierają zestawy huśtawka, trampoliny, zabawki na biegunach, i deski do skuterów. Dziecko może również odbić lub leżeć na piłce do ćwiczeń z pomocą dorosłego, aby uzyskać wejście przedsionkowy on / ona potrzebuje.

Propriocepcja

Propriocepcja wiąże się poczucie pozycji ciała, a także w podziale na inne grupy. Dziecko z zaburzeniami proprioceptywny to pod-reaguje pojawia niezdarny, wpada na rzeczy często, i porusza się w sztywnym sposób. Dziecko nadmiernie reaguje uwielbia skakać i katastrofy, cieszy ponosi uściski i może być agresywny z innymi dziećmi. Ciężkie działania pracy są konieczne dla tego typu zaburzenia. Przenoszenia ciężkich przedmiotów, pchanie taczki lub ciągnąc wagon, ważona i noszenia ciężkiego plecaka czy kamizelki są wszystkie Podziękowania pomysły na proprioceptywny sensie. Mogą również korzystać jest umieszczony pomiędzy dwoma poduszkami lub spłaszczony.

Doustnie

Dziecko z zaburzeniami ustnej albo będzie również nadwrażliwość lub niedowrażliwość. Doustnie nadwrażliwość obejmuje bycia wybredny z ekstremalnych preferencji żywieniowych i trudności z ssania, żucia lub połykania. Zmniejszona czułość obejmuje lizanie, degustacji lub żucia na niejadalnych przedmiotów. Dziecko może także intensywnie aromatu potraw i często żuć na długopisy, ołówki, czy koszuli. Są to dzieci, które mają trudności z mową, jedzeniem, stale oddanie rzeczy w ich ustach, ślinotok, albo nigdy nie jeść nic innego poza jabłkowym i jogurt. Żucia żywności, takich jak suszone owoce, lukrecji i gumy dać wejście ustnej i gwizdki oraz słomki są niedrogie i łatwe w użyciu. Mieć dziecko dmuchać bańki lub grać z rurką żuć. Szczoteczki do zębów mogą być również stosowane do niedowrażliwość dziecka.