adcov.com

Zajęcia dla Sensory Processing Disorder

Osoby z zaburzeniami przetwarzania czuciowych mają odrębne potrzeby, jeśli chodzi o codzienne czynności. Gdy system przetwarzania sensoryczna danej osoby jest osłabiony, może trudno mu być świadomym swojego ciała i otoczenia. To może być trudne dla niego zarówno siedzieć i poruszać się płynnie. Jednak z odpowiednimi ćwiczeniami, ludzie, którzy cierpią z powodu tej choroby może stać się bardziej świadomi swoich ciał i świata wokół nich. Dobra wiadomość jest osobą o szczególnych potrzebach sensorycznych może mieć wiele jego potrzeb spełnione poprzez codzienne czynności.

Tor przeszkód

Jeden sposób dla osoby z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, aby uzyskać wiele bodźców zmysłowych jest do udziału w tor przeszkód. Kurs ten może być utworzony w czyimś domu lub kierowane za pomocą urządzeń zabawowych. Doskonałe elementów do uwzględnienia w tor przeszkód byłoby opony do punktu i obecnie, tunel przedzierać się przez, a może nawet wcisnąć piłkę przez, rękochodem i huśtawka. Wnioski potrzebne do tych różnych ćwiczeniach da indywidualne informacje zwrotne od środowiska oraz pomóc w jego koordynacji oko-ręka.

Basen Czas

Czas spędzony w wodzie jest pomocne dla osób z zaburzeniami przetwarzania czuciowych. Jak ich kończyny są otoczone wodą, otrzymują stałą informację zwrotną. Działania robi w basenie zapewniają dodatkowe korzyści. Można wykonać różne czynności, takie jak chodzenie od jednego boku basenu do drugiego, jogging od jednego końca do drugiego, skakanie, rozrzucanie i tak dalej. Można również grać w gry, takie jak nurkowanie na pierścieniach lub jaj, tak człowiek może doświadczyć wejście będąc pod wodą.

Simon Says

Grając Simon Says pomaga ktoś z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego uzyskać niektóre informacje zwrotne, że musi podczas gry. Działalność ta naprawdę działa, jeśli masz grupę mieszanych, gdzie tylko niektóre potrzebne informacje zwrotne, ponieważ wszyscy uczestnicy zabawy gry. Niektóre instrukcje dać podczas Simon Says to skakanie na jednej nodze, a potem drugą, skoki na dwóch nogach, obracanie, raczkowanie, chodzenie na czworakach, bieganie i pomijam.

Pomocnik klasie

Umożliwienie przetwarzania osób z zaburzeniami sensorycznymi okazję być pomocników w klasie może być dobrym sposobem, aby pomóc im dostać wejście, czego potrzebują. Jako pomocników w klasie, dzieci mogą uczestniczyć w kasowanie kreda pokładzie, klaszcząc razem gumki, prowadzenie ksiąg bibliotecznych, rozdawanie kartony mleka, zamiatanie podłogi i rozdawanie kart. Wszystkie te działania będą zapewniać potrzebne opinię środowiska, nie czyniąc je wyróżniać.