adcov.com

Zagrożenia bezpieczeństwa żywności w kuchni

Zagrożenia bezpieczeństwa żywności w kuchni


Kto uważa, że ​​ich kuchnia jest rajem dla bakterii? Istnieje kilka praktyk wspólnej kuchni, która może doprowadzić do zatrucia pokarmowego lub bakterie obciążonych kuchniach. Wiedząc, które z nich są dzieje się w Twojej kuchni jest kluczem do bezpieczeństwa żywności.

Zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe jest choroba, która wynika z jedzeniem skażonej żywności. Szkodliwe bakterie są najczęstszą przyczyną zatruć pokarmowych, ale inne przyczyny to wirusy, pasożyty, toksyny i zanieczyszczenia. W kuchniach domowych, to jest bardzo łatwe do skażenia żywności nieświadomie.

Deski do krojenia

Jednym z zagrożeń w domu kuchnia jest deska do krojenia. Większość restauracji ma kilka płyt i używać ich w zależności od koloru. Od deski do krojenia może siedliskiem bakterii, należy umyć, wypłukać i zdezynfekować je między zwyczajami. Jeśli masz kilka, przeznaczyć do mięsa czerwonego i zielonego do warzyw. Gdy produkty spożywcze, takie jak mięso i warzywa przejść na tej samej płytce skrawającej, mogą zanieczyścić siebie.

Kurczak

Bakterie kochają kurczaka. Szczególnie salmonelli. Salmonella bakterie hodowane w kurczakach, gdy jest w temperaturze pokojowej. Podczas cięcia kurczaka w domu, upewnij się, aby nie pozostawiać go dłużej niż trzeba. Umieścić go natychmiast z powrotem w lodówce lub ugotować. Nie zostawiaj go na odwilż na ladzie noc. Rozmrożenia w lodówce na dole stojaka. Kurczaka ma naturalnie bakterie i niewielką ilość nie jest szkodliwe.

Mycie rąk

Mycie rąk mydłem jest nr 1 sposobem, aby zapobiec chorobie przenoszonej przez żywność w domu lub w dowolnym miejscu. Myć ręce między przygotowanie różnych potraw. Myć ręce po odebraniu telefonu lub uchwyt pieniędzy. Myć ręce po skorzystaniu z toalety lub zapalić papierosa. Mycie mydłem i ścieranie przez co najmniej 20 sekund, w celu usunięcia bakterii. Dezynfekujący ręka nie jest to konieczne.

Termometr

Najlepszy przyjaciel kucharz powinien być termometr, nie nóż. Gotowanie potraw dokładnie jest drugim najlepszym sposobem, aby zapobiec rozwój bakterii w żywności w kuchni. Wołowina i jagnięcina powinna mieć wewnętrzną temperaturę 120 stopni C, minimalna; drób powinny mieć minimalną temperaturę wewnętrzną 165 stopni F; Minimalna temperatura wewnętrzna mięsa wieprzowego powinno być 140 stopni F; owoce morza powinny mieć minimalną temperaturę wewnętrzną między 125 ° F i 140 ° F, w zależności od typu.