adcov.com

Zadośćuczynienie za Hoof & pryszczycy

Kopyto i pryszczyca wystąpi w hodowli zwierząt --- owce, bydło i świnie głównie --- a nie w ludzi. Choroba często mylony z kopyta i usta choroby nazywa rękę, nogę i pryszczycy (HFMD) i jest bardzo popularne wśród dzieci i niemowląt. Chociaż brzmią podobnie i mają podobne objawy, te dwie choroby są spowodowane przez dwóch zupełnie różnych wirusów i mają oddzielne środki zaradcze.

Kopyto i pryszczycy

Choć podobny do ludzkiej dłoni, stóp, i pryszczycy w przyrodzie, kopyt i usta choroba ogranicza się do zwierząt --- krów, owiec, świń i kóz. Te dwie choroby spowodowane są przez dwie całkowicie różne patogeny nie mogą być przekazywane między gatunkami. Kopyto i pojawia się pryszczycy pęcherze w ustach i na kopyta zwierząt. Chociaż okazało się na całym świecie w tym samym czasie lub w innym, został w dużej mierze wyeliminowane z Ameryki Północnej, Ameryki Środkowej, Australii i Nowej Zelandii. Wybuch Hoof i pryszczyca może spowodować znaczne straty finansowe dla producentów mleka i hodowców.

Kopyt i pryszczyca zadośćuczynienie

Nie jest znane lekarstwo na Hoof i pryszczycy. Kiedy żywiec zostanie zainfekowany lub wystawiony, powszechną praktyką jest zabicie zwierząt zakażonych i albo spalić lub zakopać ich zwłoki. Środki zaradcze są nieco prób i błędów. Dezynfekcja stajni, padoki, maszyny udojowe i inne skażone powierzchnie jest obowiązkowe. Gdy to nastąpi, niezakażonych, ale wrażliwe zwierzęta są wprowadzane z powrotem do środowiska, aby ocenić, czy wirus jest nadal obecny. Jeśli zachodzi zakażenie całego procesu należy przeprowadzić ponownie. Szczepienia są stosowane w niektórych krajach, ale korzyści są niepewne.

Ręka, pryszczyca

Narodowe Centrum Szczepień i Chorób Układu Oddechowego informuje, że rąk, stóp i pryszczycy (HFMD), czasem mylony z kopyta zwierząt i chorób jamy ustnej, pojawia się najczęściej u dzieci w wieku do 10 roku życia. HFMD rozprzestrzenia się przez kontakt z płynami ustrojowymi z zarażonych ludzi, takich jak ślina, śluz z nosa, blister śluzu i stolca. Objawy to gorączka, pęcherze wewnątrz jamy ustnej, na dłoniach i podeszwach stóp. Te pęcherze zaczynają jako małe czerwone kropki, albo podniesione lub płaskie, i może prowadzić do bolesnych owrzodzeń skóry. Ta wysypka nie swędzi, jednak. Wirus może pozostawać w organizmie przez okres do trzech tygodni, a nawet jeśli objawy mogą odejść, człowiek może nadal być zaraźliwe.

Środki zaradcze HFMD

HFMD ma specyficzny przebieg leczenia, ani też nie istnieje szczepionka, aby zapobiec. Jest to jedna z tych chorób, które musi "dojrzeć". Istnieją jednak sposoby, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia HFMD.

Małe dzieci są bardziej narażone na dwóch powodów: Nie zostały jeszcze zbudowane przeciwciał dla wirusa, który powoduje HFMD i nie są one tak higieniczne jak większość dorosłych.

Upewnij się, że dzieci, myć ręce po skorzystaniu z toalety i przed włożyli ręce w pobliżu ich ust, nosa lub oczu.

Oczyścić wszystkie potencjalnie zainfekowane przedmioty, w tym pościel, zabawki i ubrania. Mieszaninę łyżce wybielacza i cztery szklanki wody mogą być stosowane do dezynfekcji powierzchni kontaktowych.

Zniechęcać udostępniania sztućce, filiżanki, i jedzenie, i bliski kontakt ciała, takie jak przytulanie i całowanie.

Leczeniu objawów HFMD jak każdy wirus. Zapewniają dużo płynów, tak zakażone osoby nie stać odwodnione, dać lek, który obniża gorączkę, ból i leczyć na ibuprofen lub paracetamol z.