adcov.com

Zaburzenia wchłaniania wapnia

Według Merck, około 99 procent wapnia organizmu jest zapisany w kości, ale może również znajdować się w mięśniach i krwi. Zaburzenia wchłaniania wapnia występuje, gdy nie ma odpowiedniej ilości wapnia w organizmie.

Fakty

Nieprawidłowości wapnia, fosforu i magnezu są częste i zbiorowo nazywane są zaburzenia przemiany mineralnej, zgodnie z PubMed Central. Dzięki połączonym wysiłkom w parathormonu --- PTH - i kalcytonina, ciało reguluje poziom wapnia w kościach, nerkach i jelitach. PTH zwiększa się lub zmniejsza w celu zrównoważenia poziomu wapnia w organizmie. Z kalcytoniny, PTH pomaga jelit do wchłaniania wapnia, zgodnie z Merck.

Rodzaje

Zaburzenia wchłaniania wapnia zawierają hiperkalcemia, nadczynność przytarczyc i hipokalcemia. Hiperkalcemii, kiedy organizm wchłonął zbyt dużo wapnia. Hipokalcemia rozwija się, gdy nie ma wystarczającej ilości wapnia w systemie. Nadczynność przytarczyc występuje, gdy organizm stworzył zbyt wiele PTH i masz zbyt dużo wapnia i niski poziom fosforu w organizmie.

Przyczyny

Hiperkalcemia może być spowodowane przez nadczynność przytarczyc, zbyt dużo wapnia i witaminy D, raka, chorób kości i aktywności przez długi okres czasu. Według Merck, "W około 90 procent osób z pierwotną nadczynnością przytarczyc, nieprawidłowość jest niezłośliwych zmian nowotworowych w jednym z przytarczyc. W pozostałych 10 procent, gruczoły po prostu powiększyć i produkują za dużo hormonów." Stan najczęściej rozwija się u kobiet starszych, którzy mieli radioterapię na szyi. Może on również być dziedziczne.

Nadczynności spowodowane jest przez niski poziom PTH brakuje przytarczyc przy urodzeniu, niskie poziomy magnezu, niedobór witaminy D, dysfunkcji nerek, mało wapnia w diecie, zapalenie trzustki i niektórych leków na receptę, według Merck.

Objawy

Hiperkalcemia często nie ma objawów, ale wczesne objawy mogą obejmować: zaparcia, nudności, wymioty, ból brzucha i utrata apetytu. Możesz także mocz więcej i doświadczenie odwodnienie i zwiększone pragnienie. Bardzo ciężka hiperkalcemia powoduje dezorientację, zaburzenia emocjonalne, halucynacje, delirium i śpiączki, i może prowadzić do śmierci, jeśli nie jest leczone lub tyle poważne, zgodnie z Merck.

Z czasem objawy hipokalcemii często obejmują splątanie, utrata pamięci, depresja, majaczenie, omamy. Te znikają po przywróceniu poziom wapnia, zgodnie z Merck. Z bardzo niskiego poziomu wapnia może wystąpić mrowienie, bóle mięśni, skurcze mięśni w gardle, sztywnienie i skurcz mięśni, drgawek i zaburzeń rytmu serca.

Leczenie

Leczenie hiperkalcemii polega na określeniu przyczyny za nieprawidłowości w poziomie wapnia i skupiając się na leczeniu przyczyn indywidualnych. Poprawianie odwodnienie, leki na receptę, dializa i podawanie leków moczopędnych w leczeniu niektórych form może podjąć. Hiperkalcemia jest zwykle łagodny traktowane przez picie dodatkowych płynów. Nadczynność przytarczyc jest zwykle leczonych operacyjnie, co jest skuteczne w prawie 90 procentach przypadków, zgodnie z Merck. Kiedy pojawiają się objawy hipokalcemii, wapnia jest zwykle podawana dożylnie. Witaminy D i leki moczopędne mogą być również podane.