adcov.com

Zaburzenia skrzydlik Paznokci

Zaburzenia skrzydlik Paznokci


Według Stowarzyszenia naturalnych produktów, 25 procent wszystkich dorosłych doświadczy jakiegoś grzyba paznokci lub zaburzenia w wieku 40 lat, a liczba ta wzrasta do 50 procent po wiek 60. Chociaż w obrębie paznokci mogą mieć wpływ na ludzi z niesymetrycznych diety lub niektórych chorób więcej niż zdrowszych ludzi, każdy jest zagrożone. Niektóre schorzenia, jak skrzydlik, zgłosić się bardzo widoczne i muszą być leczone przez lekarza.

Identyfikacja

Zaburzenie skrzydlik paznokci jest identyfikowany przez tkanki bliznowatej obsadzania góry łożyska paznokcia, częściowo przecinając gwoździa lub całkowicie wzrasta na całej części gwoździa, co może prowadzić do utraty paznokci. Może pojawić się na obu paznokci i paznokcie. Skrzydlik jest czasem związany z purpurowej wysypki na ustach i skórze. Skrzydlik może wpływać jeden lub kilka paznokci paznokcie na organizm.

Przyczyna

Wyniki skrzydlik od urazu do paznokci, albo z operacją lub głębokiego cięcia do paznokci, a produkcja w organizmie z blizny naprawić traumę. Inne przyczyny skrzydlik to niedożywienie, reakcja na chemioterapię i niedoboru żelaza.

Rodzaje

Podzbiór zaburzeń paznokci ogólnie skrzydlik jest skrzydlik Inversum unguis, gdzie skóra pod paznokciem rośnie do przodu i wypycha od dołu. To może być dziedziczne lub wywołane przez reakcję alergiczną na chemikalia. Zaburzenie musi być traktowane przez lekarza; skóry rośnie do przodu jest wypełniona krwią i zakończeń nerwowych i w przypadku przesunięta pod paznokciem, może spowodować utratę krwi i bardzo silny ból.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Skrzydlik spowodowane urazem i chorobą, nie można uniknąć, ale jest leczone kortyzon wstrzyknięć (w celu zatrzymania wzrostu tkanki bliznowatej lub operacji). Skrzydlik może być również leczonych steroidami lub leków przeciwzapalnych. Pacjenci, którzy już cierpią na anemię może pomóc w walce skrzydlik poprzez zapewnienie ich spożycie żelaza jest odpowiednie dla potrzeb swojego ciała (skrzydlik jest związana z niedoborem żelaza).

Expert Insight

Magazyn paznokcie przypomina, że ​​osoby z podejrzeniem zaburzeń paznokci skrzydlik nie powinny mieć żadnego rodzaju produktu (polski, paznokci), stosowane do usuwania swoich paznokci. Paznokcie takie jak manikiurzystek są odradzane jakiegokolwiek polerowania paznokci, cięcia / zepchnięcie na naskórek, który może być bardzo bolesne, powodować krwawienie lub rozprzestrzeniania infekcji. Skrzydlik powoduje płytkę paznokcia, aby stać się osłabiona, a ciśnienie z instrumentów manicure może spowodować poważne uszkodzenia.