adcov.com

Zaburzenia skóry Biting

Zaburzenia skóry Biting


Kompulsywne gryzienie skóry lub Dermatofagia, jest jednym z spektrum kompulsywnych zaburzeń psychicznych ciała ukierunkowane, które również mogą być sklasyfikowane jako psychosomatycznej choroby skóry lub Neurodermię.

Objawy

Najczęstszym objawem gryzienie skóry jest oczywista --- indywidualne gryzie jego skórę, zazwyczaj wokół paznokci i skórek regionie. Z biegiem czasu, to zachowanie może spowodować krwawienie, trwałego uszkodzenia, przebarwienia, hangnails i callusing.

Przyczyny

Badania łączy powtarzalny, zachowanie ciała koncentruje się zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD), jak również Dysmorfofobia. Wczesne dzieciństwo uraz, genetyka, zaburzenia równowagi układu nerwowego, stres i nuda może być motorami za gryzienie kompulsywne skóry. Wiele osób cierpiących na opisanie "swędzenie" lub nienasycony ochotę, zwolniony przez angażowanie się w gryzienie zachowania.

Wpływ

Kompulsywne gryzienie skóry ma wpływ na fizyczne i emocjonalne. Zażenowana ich wygląd, osoby mogą wycofać się z pracy, szkoły i interakcji społecznych, w celu uniknięcia wyroku publicznego i kontroli.

Zaburzenia związane

Kompulsywne ciągnięcie za włosy, zwany trichotillomania; odżywianie włosów, lub trichotillophagia; skubanie skóry, lub dermatillomania; i obgryzanie paznokci lub onychofagia, są ściśle związane z zaburzenia kompulsywne gryzienie skóry.

Zabiegi

Podstawową metodą leczenia jest psychoterapia jakiegokolwiek OCD. Odkrywanie okoliczności wystąpienia, a także bieżących wyzwalacze, są kluczem do rozwiązania kompulsywne skórę gryzie. Leki przeciwdepresyjne lub leki lęk, a także grupy wsparcia, również obiecujące.