adcov.com

Zaburzenia i choroby paznokci

Jak w przypadku każdego schorzenia, tylko licencjonowany medycznego powinien zdiagnozować lub próby leczenia zaburzeń i chorób paznokci. Dobrą wiadomością jest to, że zaburzenia wpływające na paznokcie są bardzo łatwe do wykrycia, ze względu na ekstremalne ilości fizycznej różnicy między zdrowym paznokciu i niezdrowej paznokci.

Rodzaje

Choroby i zaburzenia paznokci wynikają często z bakterii, grzybów lub drożdży, które zaatakowały gwoździa. Do innych przyczyn należą choroby wtórne (takie jak anemia i cukrzycy), uraz zewnętrzną gwoździa (takie jak młotek, albo paznokci są zatrzaśnięte w drzwiach samochodu) i czynników dziedzicznych.

Cechy

Przebarwienia jest obecny w wielu zaburzeń i chorób paznokci. Kolory te mogą wahać się od czerwono-czarne spowodowane urazem zewnętrznym, do ciemnych żółci i zieleni spowodowane przez grzyby.

Identyfikacja

Bakteryjne i grzybicze infekcje paznokci to zanokcica, Pseudomonas, grzybica paznokci i grzybica Unguis. Choroby wywołane przez innych problemów zdrowotnych i urazów u pacjenta zewnętrznego obejmują Onychogryposis, Onychorrhexis, Onychauxis, Leuconychia, Linie Beau, Koilonychia, melanonychia, skrzydlik i skrzydlik Inversum Unguis.

Efekty

Poza przebarwienia, paznokcie często Chip i złamać w nienaturalnych linii i wzorów. Chore paznokcie zainfekowane przez grzyby lub bakterie mogą swędzieć lub mają inne dolegliwości.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Łamliwe paznokcie są spowodowane narażeniem na agresywnych środków chemicznych i można zapobiec zawsze rękawicach robiąc prace domowe, które narażają swoje ręce do agresywnych środków chemicznych. Grzbiety pionowe wynikają ze starzenia się i naturalnie można zapobiec przez utrzymywanie paznokcie uwodnione zawierające olejek z witaminą E. naskórka