adcov.com

Zaburzenia czynności wątroby

Wątroba jest największą wewnętrzną narządów w organizmie ludzkim. Nieprawidłowe funkcjonowanie przez wątroby może być spowodowane przez wiele chorób. Lekarz może przeprowadzić testy, aby określić dokładnie, co jest nie tak.

Objawy

Możliwe wskaźniki problem wątroby są żółty odcień oczu, uporczywe swędzenie i obrzęk brzucha i ból. Moczu może stać się ciemny, i może stać się twoje stolce jaśniejsze.

Prób wątrobowych

Nieprawidłowe wyniki badań czynnościowych wątroby obejmują rysunek niewielkiej próbki krwi. Wysyła się do laboratorium, gdzie mierzone są różne poziomy składników odnoszących się do wątroby.

Przyczyny

Wśród przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania wątroby jest stan przedrzucawkowy, zatrucie, marskość wątroby, zapalenie wątroby, zespół miski olejowej lub choroba Wilsona. Wiele innych stanów może również powodować problemy z wątroby.

Nieporozumienie

Testy nienormalne nie może wskazywać na chorą wątrobę, ponieważ inne Nierozpoznane schorzenia mogą wpływać na czynność wątroby.

Ostrzeżenie

Wątroba pomaga organizmowi w trawieniu pokarmów, wchłaniania substancji odżywczych i pozbyć się toksyn. Skontaktuj się z lekarzem natychmiast, jeśli przeżywa nieustający ból brzucha lub inne objawy (patrz wyżej).