adcov.com

Zaburzenia czynności wątroby w czasie ciąży

Liczba schorzeń wątroby może nastąpić u kobiet w ciąży, takie jak wewnątrzwątrobowej cholestazy ciąży (ICP), zapalenie wątroby, enzymów wątrobowych hemolizy i niska liczba płytek krwi (zespół HELLP) i innych. Efekty tych warunków może prowadzić do ciężkiej niewydolności narządów w oparciu o szczep włożyli na ciele kobiety. Leczenie bywa dostępne, ale często, dostarczanie dziecko jest lekarstwem na te problemy.

Wewnątrzwątrobowych cholestazy ciąży (ICP)

ICP jest zaburzenie wątroby, które mogą wystąpić w czasie ciąży. Problemy z ICP wystąpić podczas przepływu żółci przez wątrobę nie jest normalny i może wystąpić tworzenie się kwasów. Objawy mpd mogą obejmować swędzenie (z wysypką), niepokój, zmęczenie, żółtaczka, ciemny mocz i krwawe stolce. ICP może również zwiększać ryzyko smółki barwienia podczas narodzin dziecka, przedwczesnego porodu i śmierć dziecka. Zabiegi istnieją dla objawów, wśród nich płynów lub leków przeciwhistaminowych na wysypkę, i leków, które pomagają w prawidłowym wydzielanie żółci z wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Zapalenie wątroby jest spowodowana przez wirus, i choć można go umowy, jeśli nie jesteś w ciąży, może to prowadzić do zwiększenia problemów wątroby u kobiet w ciąży i szczep typu B może być przeniesiony na dziecko w łonie matki. Żółtaczka, zmęczenie, dyskomfort brzucha i gorączka może wszystko wskazuje na zapalenie wątroby typu. Istnieją trzy szczepy wątroby (A, B i C), a niektóre z nich mogą być leczone lekami, a ich bezpieczeństwo w czasie ciąży nie jest dobrze zbadane. Trwałe nieleczone zapalenie wątroby może prowadzić do choroby wątroby, niewydolności wątroby i raka wątroby.

HELLP Syndrome

Zespół HELLP charakteryzuje się niską liczbą płytek krwi, enzymów wątrobowych i rozkładu czerwonych ciałek krwi. Jest to szczególnie komplikacją ciąży i jest uważana za postać przedrzucawkowego. Zwykle pojawia się w trzecim trymestrze ciąży i po porodzie może również rozwijać. Może dojść do uszkodzenia wątroby, jak niewydolność nerek, udar mózgu puszka, problemy z krwawieniem, a nawet śmierć. Abruption zwiększyć ryzyko łożyskowe z HELLP. HELLP jest bardzo szybki początek działania, i typowo, dziecko musi być dostarczany bezpośrednio po badaniu krwi potwierdza zespołu. Dla dzieci poniżej 34 tygodni ciąży, dostawa może być odroczone na okres do 48 godzin, aby podawać leki, aby pomóc rozwijać płuc niemowląt.

Ostre stłuszczenie wątroby

Warunek ten jest bardzo rzadkie, ale może powodować gromadzenie się tłuszczu w komórkach wątroby kobiety ciężarnej w wyniku niewydolności wątroby lub nerek. Objawy to nudności, wymioty, bóle brzucha, żółtaczka i bóle głowy. Objawy ulegają poprawie, gdy dziecko zostało dostarczone, i zazwyczaj całkowite odzyskanie może odbywać się na podstawie stopnia ciężkości schorzenia.

Stan przedrzucawkowy

Stan przedrzucawkowy jest to stan, który może prowadzić do zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych i wątrobę obrzęk kobiety w ciąży. Zwykle występuje w trzecim trymestrze ciąży i podwyższone ciśnienie krwi jest głównym objawem choroby. Nieleczony stan przedrzucawkowy może powodować drgawki, udar mózgu, a nawet śmierci matki lub dziecka. Częste badania moczu i badania krwi może potwierdzić, czy białko z wątroby jest dostanie się do wątroby. Uszkodzenie wątroby może wystąpić, jeśli nie jest leczone.