adcov.com

Zabiegi torbiele mózgu

Zabiegi torbiele mózgu


Według Amerykańskiego Stowarzyszenia guza mózgu, torbiel mózgu jest podobna do innych torbieli, które tworzą na ciele. To może być wypełniona, płynu, krwi, minerałów lub tkanki. Torbiele mózgu są zwykle łagodne, a czasem nigdy nie powoduje żadnych objawów. Cysty te mogą tworzyć gdziekolwiek w mózgu, a czasami może powodować poważne problemy. Leczenia torbieli mózgu będzie zmieniać się w zależności od położenia i typu torbieli jest.

Torbiel pajęczynówki

Występują torbiele pajęczynówki w oponach, cienką warstwę membrany, która obejmuje mózg i rdzeń kręgowy. Według dr David Schiff, torbiel zazwyczaj zawiera płyn mózgowo-rdzeniowy. Leczenie tego rodzaju torbieli może składać się po prostu czeka, jak torbiele się rozwija. Lekarz może chcieć zobaczyć pacjenta okresowo mieć TK lub MRI. Jeśli torbiel jest w miejscu, które powoduje objawy problematyczne, a następnie może być potrzebna operacja. Postępowanie chirurgiczne polega na odprowadzanie płynu z torbieli albo poprzez zasysanie za pomocą igły lub za pomocą bocznika. Jednakże ściana cyst musi być usunięty, aby zapobiec ponownemu wzrostowi.

Torbiel koloidu

Torbiele koloidowe zwykle zaczynają rozwijać, gdy jesteśmy jeszcze w łonie matki. Zgodnie z Schiffa, koloid torbieli rozpoczyna się w okresie rozwoju zarodkowym ośrodkowego układu nerwowego. Torbiel wypełnia z galaretowatej substancji zwanej koloidu. Substancja składa się z krwi, minerałów i kryształów cholesterolu. Torbiele zwykle nie powoduje żadnych problemów, aż do dorosłości. Jednak po jego wzrosła na tyle, że powoduje płyn do kopii zapasowych i spowodować wzrost ciśnienia w mózgu. Na tym etapie, torbiele mogą powodować poważne problemy, takie jak wodogłowie, utrata przytomności i trudności w chodzeniu. Leczenie składa się z tych torbieli opróżniania płynu, a tym samym łagodzi presję. Ze względu na lokalizację torbieli w mózgu jest obecnie (2009), nie można go usunąć, dlatego drenaż płynu jest jedyną formą leczenia w tym czasie.

Torbiel skórzasta

Według Schiff, naukowcy uważają dermoid torbiele tworzą podczas rozwoju płodowego. Dermoid torbiele są spowodowane, gdy komórki, które pomagają tworzyć oblicze uwięzione wewnątrz mózgu. W rezultacie dermoid cysty zwykle wypełniona włosów, gruczołach i chrząstki. Zazwyczaj znajdują się one w dolnej części tylnej części mózgu, a czasami może być usytuowany w oponach mózgu. Leczenie tych torbieli zwykle obejmuje usunięcie chirurgiczne. Jeśli ściana nie jest usuwany torbiel może odrastać.

Torbiele naskórkowe

Naskórka rozwija się torbiel podobny sposób, że torbiel Dermoid rozwija. Jednak według Schiff, torbiele te zawierają zazwyczaj gęsty żółty płyn, który ma kryształy do ​​włosów, skóry i cholesterolu, olej i nie zawiera gruczołów. Naskórkowe torbiele występują zwykle w miejscu, gdzie spotyka się mózgu do rdzenia kręgowego. Czasami zdarza się, że torbiele spontanicznie oderwać otwarte i wyciek zawartości do mózgu i rdzenia kręgowego. Torbiele naskórkowe muszą być całkowicie usunięte, a odbywa się to za pośrednictwem operacji.

Torbiel szyszynki

Nie wiadomo dlaczego torbiele opracowanie szyszynki, ale czasem wykrywane przez przypadek, gdy robi MRI. Guz można zazwyczaj znaleźć w podstawy mózgu, gdzie styka się z rdzenia kręgowego. Objawy tej torbieli mogą obejmować trudności patrząc w górę, bóle głowy lub wodogłowie. Według strony internetowej dla Zaburzenia układu nerwowego, niektórzy ludzie nigdy nie doświadczać żadnych objawów. W rezultacie, do leczenia torbieli szyszynki mogą robić nic. Jednakże, jeśli objawy rozwijają, chirurgii trzeba będzie zrobić, aby całkowicie usunąć.