adcov.com

Zabiegi naturalne tarczycy

Zabiegi naturalne tarczycy


Z zaburzeniami tarczycy jest mało prawdopodobne, aby móc całkowicie wyleczyć lub kontrolować swój stan z naturalnych leczenia. Jednakże wiele naturalnych leczenia może być stosowany w połączeniu z tradycyjnym leczeniem i recept. Naturalne leczenie tarczycy może wynosić od ziół i witamin, do zmian w diecie i stylu życia.

Identyfikacja

Najbardziej powszechne zaburzenia nadczynności tarczycy, niedoczynność tarczycy, rak tarczycy. Gdy ktoś jest nadczynność tarczycy, jej tarczyca - gruczoł w szyi - nadprodukcję hormonu tarczycy, który pomaga regulować metabolizm organizmu. Objawy mogą obejmować szybką utratą masy ciała, kołatanie serca i bezsenność. Gdy ktoś jest niedoczynność tarczycy, jej tarczyca jest słaby i nie produkują wystarczającej ilości tego hormonu. Objawy niedoczynności tarczycy to przyrost masy ciała, zmęczenie, łamliwe włosy i paznokcie i nietolerancję zimna. Wczesne stadia raka tarczycy często nie mają żadnych objawów. Jednak w późniejszych etapach, pacjent może wystąpić chrypka, trudności w oddychaniu, obrzęk węzłów chłonnych i ból w szyi i gardła.

Rodzaje

Choć tradycyjne podejście medyczne, takie jak chirurgia, promieniowanie i chemioterapii jest leczeniem pierwszego rzutu, naturalnych metod leczenia może być dobre dodatki, aby pomóc w leczeniu raka tarczycy. Naturalne leczenie może obejmować poprawę diety i podejmowania medytacji lub jogi. Nadczynności tarczycy, tradycyjne leczenie obejmuje leczenia farmakologicznego lub promieniowania do zabijania off nadczynność tarczycy. Choć warunki nadczynnością zwykle nie można wyleczyć lub traktowane wyłącznie z diety, ćwiczeń, ziół lub innych naturalnych środków, naturalnych metod leczenia mogą odgrywać ważną uzupełniającą rolę. Na przykład wyeliminowanie kofeiny i nikotyny i podejmowania tai chi czy medytacji są czasami zalecane. U pacjentów z niedoczynnością tarczycy, leczenie jest najczęściej z hormonami wymiany. Może to być albo syntetyczne lub naturalne hormony pigułki pochodzące z tarczycy świń. Lekarze często wolą syntetycznych hormonów, ponieważ jest to łatwiejsze do utrzymania dawek spójne, ale niektórzy pacjenci mówią, że czują się lepiej na pigułki zamiennych naturalne tarczycy (wspólna nazwa marki Armour). Niektórzy chorzy z niedoczynnością tarczycy również uzyskać korzyści z regularnych ćwiczeń i od zmian w diecie. Te zmiany w diecie mogą obejmować unikanie surowego brokuły i inne warzywa krzyżowe i nadmiernego spożycia produktów sojowych. Suplementy diety, takie jak selen, cynk i witaminy D są czasami zalecane dla pacjentów z niedoczynnością tarczycy, jak również.

Efekty

Medytacja i łagodne ćwiczenia mogą pomóc ze stresem diagnozy raka i może być kojąca dla pacjentów z nadczynnością tarczycy. Pacjentów z nadczynnością tarczycy mogą również uzyskać ulgę z eliminacji używek, takich jak kofeina i nikotyna, ponieważ metabolizm A nadczynnością tarczycy pacjenta jest już nadczynność. Regularne ćwiczenia mogą pomóc utrzymać wyższy poziom metabolizmu u pacjentów z niedoczynnością tarczycy. Unikanie niektórych pokarmów może być również dobrym naturalne leczenie dla pacjentów z niedoczynnością tarczycy. Spożycie warzyw krzyżowych, zwłaszcza surowego i nadmiernego spożycia soi są uważane przez niektórych zakłócać funkcjonowania tarczycy lub zakłócać wchłanianie terapii zastępczej tarczycy. Suplementy diety, witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych są myśli, aby pomóc w kontroli objawów niedoczynności tarczycy u niektórych pacjentów. Na przykład, selen pomaga organizmowi konwersji hormonu o działaniu powolnym tarczycy T4 do bardziej szybkiego działającego hormonu T3. Omega-3 kwasy tłuszczowe, występujące w wielu rodzajów ryb lub w postaci suplementów, może zwalczać depresję i poprawić poziom energii.

Nieporozumienia

Chociaż tarczycy terapie zastępcze, takie jak Armour tarczycy są wykonane z hormonu tarczycy, który występuje naturalnie w świń, nie jest koniecznie bardziej "naturalny" do spożycia przez ludzi niż syntetycznych hormonów tarczycy. Armour pigułki tarczycy zawierają hormonów T3 i T4 w proporcjach, które są naturalne dla świń, ale nie identyczne do wskaźników znajdujących się w ludzi. Synthetic hormonalna (nazwa rodzajowa lewotyroksyny) tabletki zwykle zawierają tylko T4 i są wykonane jako bio-identyczne z T4 hormonów wytwarzanych przez organizm ludzki. Niektórzy zwolennicy hormonu "naturalny" tarczycy wskazują, że syntetyczne hormony tarczycy tabletki mogą powodować negatywnego wpływu, ponieważ wypełniaczy i spoiw zawartych w tabletkach. Jednakże, "naturalne" tabletki z suchym tarczycy tarczycy świńskiej zawiera również składniki spoiwa.

Ostrzeżenie

Każdy, kto korzysta suplementy lub zioła w leczeniu choroby tarczycy powinny pozwolić jego lekarz wie, co jest konsumowane. Niektóre zioła i suplementy mogą kolidować z tradycyjnych metod leczenia. Na przykład, biorąc witaminy tabletki o wysokiej zawartości żelaza lub wapnia, w tym samym czasie, co otrzymać tabletki hormonów tarczycy mogą kolidować z absorpcją z hormonami. Ponadto, nie wszystkie witaminy i minerały są nieszkodliwe. Biorąc nadmierne ilości selenu, na przykład, może prowadzić do zatrucia selenem, z objawami tym utraty włosów, paznokci lub odbarwienia skóry i apatii.