adcov.com

Zabiegi na problemy z prostatą

Dwa najczęstsze problemy mężczyźni spotkać, jeśli chodzi o prostaty jest łagodny przerost prostaty (BPH) i rak prostaty. Pierwszy z nich jest przerost prostaty, który powoduje zwężenie cewki moczowej i produkują trudne i bolesne oddawanie moczu, podczas gdy druga jest coraz nowotworowe prostaty i może prowadzić do przerzutów do innych narządów ciała, jeśli nie traktuje wcześnie.

Zamknij Obserbvation prostaty

Pierwsza linia leczenia jest monitorowanie prostaty wzrostu w czasie, stan znany jako BPH. Jeżeli lekarz może mieć oko na każdym nieprawidłowym wzrostem, może podjąć odpowiednie działania, aby bardziej agresywnie leczyć prostatę opóźniać jego rozwój.

Zabiegi na receptę

Opcją, która może być stosowana do leczenia nieprawidłowego wzrostu gruczołu krokowego jest stosowanie 5ARI (inhibitory 5-alfa-reduktazy) leków. Uważa się, że prostata uzyskuje substancję dihydrotestosteron (DHT) z testosteronu jest przyczyną wzrostu gruczołu krokowego. Lek 5ARI obniża poziom DHT w prostacie próby zahamowania jego dalszego rozwoju.
Drugi rodzaj leku, który może być stosowany w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych moczu u mężczyzn z BPH jest alfa-adrenergiczne. Leki te zrelaksować komórek mięśni gładkich pęcherza moczowego, aby spróbować ułatwić płynny przepływ moczu przez pęcherza moczowego oraz z cewki moczowej. Ten lek nie kurczy prostaty, ale po prostu stara się traktować bolesne oddawanie moczu związanych z BPH.

Leczenie chirurgiczne

Jeśli pacjent jest kandydatem do bezpiecznego operacji chirurgicznej, to jest możliwe w celu złagodzenia objawów związanych z BPH oraz do leczenia raka prostaty poprzez przezcewkową resekcji prostaty (TURP). Jeszcze inną procedurę, która jest znalezienie szeroką popularność jest stosowanie wspomaganego zrobotyzowanym prostatektomię laparoskopową stosując system da Vinci dokładne i precyzyjne usunięcie prostaty przy minimalnej inwazyjności i czasu wymaganego do rekonwalescencji.

Podsumowanie

Gdy mężczyzna starzeje się wiele są podatne na przerost prostaty, a wielu z ryzykiem raka prostaty. Ważne jest, aby mieć na oku wzrostu prostaty, regularne antygen specyficzny dla prostaty (PSA) badań począwszy od wieku 40 lat w celu wykrycia wysokiego poziomu antygenu - co jest często związane z przerostem prostaty i raka - rozpoczęcie leczenia rozszerzenia z 5ARI lub alfa-adrenolityki, czy bolesne objawy moczowych występują. Z użyciem 5ARI, dalej obserwacja jest konieczna dla zapewnienia prostata kurczy, a objawy są łagodzenia. Jeśli objawy utrzymują się, prostaty nadal powiększyć lub rak rozwija, ostateczną linię działania w formie prostatektomii może złagodzić problemy dalej moczowych powodzeniem i zaprzestania wszelkich możliwych przerzutom komórek rakowych, jeśli takie są obecne w prostacie.