adcov.com

Zabiegi domu Ocet wszy

Istnieje kilka sposobów, aby się wszy, które są maleńkie roztocza, że ​​gniazdo na głowie, za uszami i na karku, w pobliżu linii włosów. Te małe szkodniki ciągle gryzie, pozostawiając cierpiącą osobę ze stałą potrzebą porysować do ulgi. Kontynuowane zarysowania może prowadzić do infekcji skóry, a jeśli warunek ten nie jest leczona, wypadanie włosów. Główną przyczyną wszy jest niewłaściwa higiena, ale, niestety, stan jest bardzo zaraźliwa i może być przekazana przez bliski kontakt.

Leczenie octu na wszy

Ze względu na jego właściwości kwasowych, ocet jest dobre dla pozbycia się wszy i jest szczególnie przydatna w przypadku korzystania z sokiem z cytryny i pastą czosnkową. Mix jedną czwartą szklanki świeżego soku z cytryny z jedną łyżkę pasty czosnku i jedną czwartą szklanki octu. Rozdzielić włosy na sekcje i zastosowanie mieszaniny tak gorące, jak można tolerować bezpośrednio na skórę głowy z kulkami lub gazikiem. Przykryj włosy i pozostawić roztwór na skórę głowy na kilka godzin przed myciem go czystą, ciepłą wodą, a następnie myć włosy.

Leczenie dodatkowe

Po umyciu, należy użyć bardzo gęstego, metalowego grzebienia na włosy począwszy od swoich korzeni. Przemyć grzebień stale w tym samym roztworze octu używanego do nasycenia skóry głowy (jedną czwartą szklanki świeżego soku z cytryny, łyżkę pasty czosnkowym i jedną czwartą szklanki octu). To zabijają wszystkie pozostałe wszy wszy jaja, które mogą być czesane z włosów. Po zakończeniu sterylizacji grzebień i wyrzucać waciki lub tkanek, które zostały użyte. Moczyć żadnych ręczniki lub myjki, które były używane w jednym pół szklanki wybielacza na galon wody, aby mieć pewność, jaja i wszy nie są przekazywane do kogoś innego.

Zapobiegania epidemii dodatkowe

Kiedy wszy jest odkryta, należy umyć pościel i ręczniki w gorącej wodzie, aby zabić wszy, ponieważ mogą żyć przez kilka godzin poza ciałem. Czapki i kaptury są wylęgarnią wszy i powinny być oczyszczone i nie podzielane przez innych.