adcov.com

Zabiegi afektywne sezonowe Disorder

Zabiegi afektywne sezonowe Disorder


Dla wielu, którzy żyją w północnych regionach USA, koniec lata czuje się jak na początku długi, zimny, ponury odcinku zimą. Sezonowe zaburzenie afektywne (SAD) jest zaburzeniem nastroju, które są związane z porami roku. Ta forma depresji nazywana jest także depresja zimowa lub blues zimowych. Zazwyczaj objawy zaczynają się, gdy zmieniają się pory roku od jesieni do zimy, a potem odejść na przełomie wiosny i lata.
Mniej rozpowszechnioną formą SAD jest depresja lato napadami. Jest przeciwieństwem zimowym początku, gdzie depresja rozpoczyna późną wiosną lub wczesnym latem, a następnie odchodzi od jesieni i zimy.

Objawy

Wiele osób z zimowego napadami choroby afektywnej ochoty iść do hibernacji miarę zbliżania się zimy. W trakcie sezonu, objawy nasilają.
Typowe objawy to utrata energii, zmęczenie, skłonność do przespać i zmiany apetytu, zwłaszcza pragnienie słodyczy i produktów skrobiowych o wysokiej zawartości węglowodanów. Inne objawy to depresja, poczucie beznadziejności, niepokój, drażliwość, trudności z koncentracją, brak zainteresowania działalnością zwykle cieszyć się i wycofanie z kontaktów społecznych.
Letnie napadami afektywne objawy zaburzenia mają podobne objawy jak zaburzenia zima postacią, takie jak niepokój i rozdrażnienie. Jednak zamiast przespać chorzy często doświadczają bezsenności. Mogą również stracić na wadze, ma apetyt i doświadczenie zwiększony popęd płciowy.

Przyczyna

Sezonowe zaburzenie afektywne uważa się za związane z sezonowymi zmianami w świetle dziennym i ciała rytmu dobowego. Rytm dobowy jest proces biologiczny, który reguluje, jak twoje ciało pracuje w cyklu 24-godzinnym. To działa jak wewnętrzny zegar, który reguluje, kiedy spać, poziom aktywności mózgu i produkcji hormonów.
Ponieważ zbliża się zima, ilość światła dziennego spada. To zakłóca wewnętrzny zegar, wpływa na czas i długość snu.
Produkcji przez organizm melatoniny i serotoniny zmniejszyć również zmniejsza ilość światła słonecznego. Melatonina jest hormonem snu ważna dla regulacji i serotonina jest neuroprzekaźnikiem (chemiczne produkowane przez mózg), które wiąże się z snu, nastroju, apetytu, popędu płciowego i funkcji, pamięć, uczenie się i regulacji temperatury.

Light Box Therapy

Terapia jasne światła jest skuteczny w leczeniu choroby afektywnej sezonowej. Imituje światło na zewnątrz i pomaga przywrócić organizmu rytmu dobowego. Terapia jasne światła używa specjalnego pola światła wysokiej intensywności. Siedzisz przed kopioramie każdego ranka od 30 minut do dwóch godzin. Korzystanie pole światła każdego dnia będzie Ci przez zimę, aż do wiosny, kiedy bardziej naturalne światło słoneczne jest dostępny.

Symulacja Terapia Świt

Świt-symulacji terapii naśladuje stopniowy wzrost świetle wcześnie rano podczas snu. To jak się własną wschód słońca każdego ranka w tym samym czasie każdego dnia przez całą zimę. Urządzenia dawn-simulator używania stopera i system elektroniczny, który można dostosować do chodź w czasie rano, że pracuje dla Ciebie. Intensywność waha się od zmierzchu do zacienionym słońca.

Leki przeciwdepresyjne i Melatonina Leczenie

Leki przeciwdepresyjne są skuteczne w leczeniu niektórych osób z sezonowych zaburzeń afektywnych. Leki przeciwdepresyjne, takie jak Wellbutrin XL, może poprawić objawy SAD dotyczących snu, nastroju, apetytu, koncentracji i niepokoju.
Od poziomu melatoniny w spadku ciała w zimie, melatonina lek może być również skuteczny w leczeniu SAD. Gdy podjęte w odpowiednim czasie dnia, melatonina może pomóc zresetować rytmu dobowego.

Negatywny Terapia Ion

Generatory powietrza ujemna-jonowe są to urządzenia, które zwiększają ilość jonów ujemnych w powietrzu. Wysoki poziom jonów ujemnych w sposób naturalny występuje na plaży oceanu lub tuż po burzy. W miesiącach zimowych, poziom jonów ujemnych są niskie. Zwiększenie poziomu negatywna-jonowych może poprawić objawy afektywne sezonowe zaburzenia.

Terapia behawioralna

Kilka prostych zmian w codziennych czynności może dokonać zmian w swoich objawów. Na przykład, należy wykonywać regularnie, aby zmniejszyć stres i niepokój i poprawić nastrój. Należy również wydostać się na zewnątrz w czasie jesiennych i zimowych miesięcy. Ekspozycja na światło dzienne, zwłaszcza, gdy jest słonecznie, pomoże. Codzienne ćwiczenia, na zewnątrz w ciągu dnia, to doskonałe połączenie. Można też poprawić swoje objawy przez zrównoważonej diety, wystarczająco dużo odpoczynku i powstrzymując się od kofeiny i napojów alkoholowych.