adcov.com

Z Bipolar Disorder Aspergera

Ponieważ objawy zespołu Aspergera i choroby afektywnej dwubiegunowej może być podobne, to typowe dla ludzi, aby być zdiagnozowane z jednej lub drugiej, gdy oni naprawdę mają oba. To nie jest rzadkością w przypadku oba warunki występują razem, ale o współwystępujące choroby prezentuje dodatkowe wyzwania w leczeniu i mieszka z warunkami.

Zrozumienie zespołem Aspergera

Aspergera (Asperger lub zespołem Aspergera lub Disorder) jest rozwojowa niepełnosprawność w spektrum autyzmu. Osoby z zespołem Aspergera mają zazwyczaj jeden lub dwa bardzo skoncentrowane interesów i może w końcu mówić o nich, nie zauważając, gdy inni są coraz znudzony i obojętny w rozmowie. Oni nie są dobrzy w zrozumieniu języka ciała lub interpretowania mimiki i może mówić bardzo formalnie, jakby oni odczytu z encyklopedii. Trudno im zrozumieć emocje i poglądy innych. Mają trudności ze zrozumieniem sarkazm lub idiomów (zwroty jak "bułka z masłem" lub "Hit the Road"). Mogą poruszać się niezgrabnie, ze sztywną lub niezdarny chód. Wiele osób z zespołem Aspergera mają różne wahania nastroju. Niezdolność do zrozumienia tego, co dzieje się w sytuacjach społecznych może prowadzić do frustracji i gniewu, tworząc problemy behawioralne i wybuchy złości.

Zrozumienie Bipolar Disorder

Choroba afektywna dwubiegunowa charakteryzuje silne różnice w nastroju, między ekstremalnych wzlotów (mania) i upadki (depresja). Stany maniakalne są oznaczone skrajnego szczęścia lub drażliwość, myśli wyścigowych, poczucie, że trzeba zrobić sto rzeczy na raz, niemożność się na niczym skupić, złej oceny, podejmowania nadmiernego ryzyka w działalności, takich jak wydatki, jazdy i seks, i bezsenność. Depresja poszukuje osób smutny tygodni w czasie, przekonany, że są bezwartościowe lub winę za problemy każdego z nas. Mogą mieć wzrost lub spadek apetytu i snu, pojawiają się apatyczni i tracą zainteresowanie rzeczy używali cieszyć. Ciężka depresja może prowadzić do myśli i prób. Mieszane stan łączy oba elementy maniakalnych i depresyjnych, z ludźmi, często czuje się bezwartościowy i smutne, ale podejmowanie ryzyka, a inaczej zachowuje się jak w stanie manii.

Trudne Diagnoza

To może być trudne do zdiagnozowania choroby dwubiegunowej lub innych chorób psychicznych w kimś, kto ma zaburzenia Aspergera. Lekarze mogą przypisywać swoje objawy z niepełnosprawnością rozwojową i nie uważają, że nie może być inny, nierozpoznaną chorobą. Ponieważ osoby z zespołem Aspergera są często mniej społecznym niż ludzi w ogóle, ich zmienność nastrojów nie mogą wpływać na relacje - kluczowy czynnik w diagnozowaniu choroby afektywnej dwubiegunowej w populacji ogólnej. Depresyjne apatia może być postrzegane jako deficytu społecznego w Aspergera. Co wygląda jak kompulsywne muszą wiedzieć wszystko o interesujący temat, wspólnego u osób z zespołem Aspergera, może być naprawdę impulsywność i kompulsywne dysk choroby afektywnej dwubiegunowej.

Uzyskiwanie pomocy

Przed dokonaniem diagnozy, lekarz musi wziąć całą historię medyczną, w tym wszelkich chorób psychicznych wśród członków rodziny. On dokładnie ocenić objawy, zwracając uwagę na nasilenie i czas trwania zmiany nastroju i innych objawów. W przypadku diagnozowania dzieci, lekarz może obserwować ich zachowanie w stosunku trakcie kilku wizyt, aby uzyskać dokładny pomiar ich zachowania. Zaburzenia czynności tarczycy mogą powodować objawy podobne do choroby afektywnej dwubiegunowej, więc lekarz może zlecić badanie krwi, aby wykluczyć, że na zewnątrz.

Leczenie

Istnieją leki dostępne w leczeniu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych u osób z zespołem Aspergera. Osoby przyjmujące leki na dwubiegunowej należy uważnie obserwować efekty uboczne. Niektóre leki przeciwpsychotyczne często przepisywane do chorobą dwubiegunową mogą powodować ruchy mimowolne u dzieci; Ryzyko to jest większe u dzieci z zespołem Aspergera. Ze względu na możliwe deficytów komunikacyjnych, jest to niezbędne, aby zwrócić szczególną uwagę na każdym nietypowym zachowaniu u osób z zespołem Aspergera, którzy biorą wszelkiego rodzaju leki.

Terapia może pomóc zrozumieć objawy i nauczyć się nimi zarządzać. Średnia z wysokim IQ jest jednym z elementów Aspergera, więc leczenie może być bardzo skuteczne w nauczaniu na temat zaburzeń.