adcov.com

Wzrost i rozwój Działalność ludzka

Wzrost i rozwój Działalność ludzka


Wzrostu człowieka i jest szybki rozwój w ciągu pierwszych ośmiu lat. Przed jej trzecich urodzinach, typowe dziecko podwoi jej wysokość w chwili urodzenia i czterokrotnie swoją wagę urodzeniową, według Encyklopedii Edukacji. W tym czasie dzieci także nauczyć się siedzieć, pełzać, chodzić i rozpoznawać rodziców i innych krewnych. Gdy dzieci dorosną rozwijają zdolności motoryczne, które pomogą im się poruszać i wykonywać inne czynności. Ich język i zdolności poznawcze poprawić, a są one w stanie lepiej współpracować z dorosłymi. Można zachęcać do tego rozwoju z różnych działań.

Motorycznych brutto

Motoryka brutto obejmować duże mięśnie organizmu. Pomagają dzieciom utrzymać równowagę, biegać, skakać i złapać i rzucić piłki. Te umiejętności można poprawić z wspinaczki, dryblingu piłkę i robi rzeczy, które obejmują koordynację dużych mięśni. To może być tak proste, jak umieszczenie balony tego samego koloru do określonego koszyka. Ponadto, można zachęcić dzieci biegać bez wpadając na siebie, albo na spacer ścieżką przez wzmocnienie na cegieł konkretnego koloru.

Dzieło motorycznych

Umiejętności motorycznych obejmować ruch małych mięśni, zazwyczaj w porozumieniu z oka, takich jak koordynacja ręka-oko, koordynacji oczu, stóp zdolności manualne i zdolności do skupienia się na obiekcie. Działania takie jak glina do toczenia kulek lub długich rolkach, rozrywając papier na drobne paski, nawlekania koralików, guziki koszul malowania palcami i pomoc w poprawie umiejętności motorycznych.

Ćwiczenie

Aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie i kości dziecka, reguluje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu we krwi, a także pomaga zapobiegać otyłości. Wykonania doniesiono również zwiększenie funkcji mózgu, takie jak pamięć i koncentracji.

Umiejętności myślenia

Możesz pomóc wyostrzyć umysł dziecka. Zaangażuj dzieci w wieku 3 lub 4 w grach pasujących karty lub obraz z jego identycznym "bliźniaka". Zbierać przedmioty w różnych numerów, takich jak trzy świece, pięć ołówków i siedem papierowych kubków. Poproś dziecko, aby zebrać identycznych przedmiotów i policzyć je jak ona odbiera każdy się. Zbieraj przedmioty i zdjęcia przedmiotów, które mogą być posortowane w grupy, takie jak zabawki, zwierzęta, chłopców i mężczyzn, dziewcząt i kobiet, kubki i glasses.Then poprosić dziecko, aby nazwać i uporządkować elementy, które zjada się, zdjęcia zwierząt, mężczyźni i kobiety, i tak dalej.

Inne działania

Dorośli mogą podtrzymywać i również promować wzrost i rozwój, do pewnego stopnia, z działań, takich jak rozwiązywanie łamigłówki i zagadki; grając w gry pamięci, łamigłówki i gry budowania słowo; i uczenia się nowych języków.