adcov.com

Wznowienie działalności po operacji skoliozy

Po operacji skoliozy, pacjenci mogą wznowić bardzo lekkie działań opartych na ich odzyskiwania i na polecenie lekarzy. Ponieważ kręgi zostały połączone i ustabilizowane z prętów stalowych i haków, pacjenci muszą uważać, by nie brać udziału w działalności bardzo ryzykowne.

Kiedy Leczenie chirurgiczne jest wskazane

Do krzywizn kręgosłupa, które są większe niż 40 do 50 stopni, operacja może być zalecane. Jeżeli zakrzywienie znajduje się w określonej części kręgosłupa chirurg może być bardziej podatny na zalecane korekty chirurgicznej, jak również. Dla dorosłych, którzy cierpią z powodu skoliozy i związane z bólu, lekarz może zalecić operację jako sposób rozwiązywania ból.

Operacja jest zwykle wykonywane przez nacięcia z tyłu; jeżeli krzywizna jest ciężkie lub sztywne, lekarze mogą zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu z przodu, na klatce piersiowej lub brzucha lub przez boku tułowia.

Poziom aktywności zaraz po zabiegu

Po operacji pacjent będzie zachęcany usiąść natychmiast, chociaż pacjent dorosły, który miał jej sacrum połączone będzie musiał porozmawiać z jej chirurga o siedzi. Dorosłych, dzieci i młodzież będą mogły chodzić bezpośrednio po operacji po ich odzyskać od znieczulenia.

Pacjent będzie musiał przestrzegać wskazówek lekarza do jej działań, jak pochyla się nad więcej niż 90 stopni lub unosząc ręce nad głową. W ogóle, podnosząc ciężar będzie zależeć od przedoperacyjnej sprawności. Mając stosunek płciowy ograniczony do sześciu tygodni po zabiegu i niektórych pozycjach. Niektóre działania w zakresie higieny, takich jak wycinek paznokcie lub nogi golenia będzie ograniczona przez ilość Flex, które jest dozwolone.

Delikatne ćwiczenia, takie jak joga może być wznowione po trzech miesiącach. Powrót ćwiczenia mogą być wznowione po sześciu tygodniach dla dzieci, dorosłych i młodzieży.

Pacjent będzie musiał ograniczyć swoją działalność do prac domowych, takich jak bardzo lekkiej zamiatanie, i będzie musiała czekać sześć tygodni, aby wznowić ten.

Poziom aktywności Ponadto w dochodzeniu

Gdy pacjent z powodzeniem wznowił działalność pod światło, może on zacząć wznowić inne działania, takie jak koszenie trawnika trzy miesiące po zabiegu. Inne, bardziej energiczne działania może wznowić to bieganie i jogging, tenis, baseball, piłka nożna, jazda konna, jazda na nartach śnieg / woda, golf, skoki spadochronowe, a po dwóch latach, wspinaczka. Kobiety powinny odczekać co najmniej rok przed próbuje zajść w ciążę.