adcov.com

Wzdęcia żołądka

Wzdęcia żołądka


Według MayoClinic.com "Wzdęcia to subiektywne odczucie, że brzuch jest większy niż zwykle." Żołądka wzdęcia mogą wynikać z mnóstwa schorzeń i skurcze, nudności i bóle brzucha są zazwyczaj związane z wzdęcia.

Rodzaje

Zespół jelita nadwrażliwego jest schorzenie przewodu pokarmowego zazwyczaj związane z biegunką, gazu, ból brzucha oraz zmiany w funkcjonowaniu jelit.

Wzdęcia i wzdęcia brzucha wyróżnić gaz jelit. Na ogół wynikiem uwięzionego powietrza w żołądku.

Przed, w trakcie i po menstruacji, kobiety mogą doświadczyć brzucha wzdęcia. Według Szpitala św Łukasza, zmniejszyć wzdęcia podczas miesiączki poprzez ćwiczenia i dieta bogata w błonnik.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Żołądka wzdęcia często może być tak proste, jak jesz, takich jak słodkich pokarmów i napojów gazowanych, więc unikać tych, jeśli powodują czuć się nadęty. Cukier w żołądku zamienia się w gaz w czasie, co powoduje, że żołądek się powiększać. Dwutlenek węgla w gazowanych napojów tworzy gaz, który pozostaje w żołądku i zmniejsza szybkość trawienia.

Ostrzeżenie

Ci, którzy ciągle cierpią na wzdęcia żołądka należy udać się do lekarza. Wzdęcie brzucha zwykle nie zagrażające symptom, ale może również wskazywać podstawowych problemów zdrowotnych. Po konsultacji z lekarzem, dostarczają informacji, takich jak poziom dyskomfortu i częstotliwości wzdęcia. Zanotuj żywności i napojów spożywanych przed wzdęcia ci.