adcov.com

Wysypki skórne u dzieci

Wysypki skórne u dzieci


Wysypki - reakcja skóry, która może przybierać różne formy - są regularne problemy u dzieci. Mogą mieć wiele przyczyn, w tym infekcje i alergie lub być reakcją na lek. Generalnie, pokrzywka, zakażenia wirusowe i świerzb powodować wysypki widoczne na całym ciele, gdy wysypka związane alergia-pokazuje tylko w jednym obszarze.

Pojawienie się wysypki skórne

Wysypka może mieć różne występy, od uli do zapalenia skóry lub "wyboista" i pimply wysypki. Mogą być koronkowy, wypukłe, płaskie, i może lub nie może zobaczyć, jak plamy.

Wysypka bakteryjne i wirusowe

Wysypki, które pochodzą z kilku chorób dzieci należą do tej kategorii. Chociaż ospa pokazuje jeden specyficzny rodzaj wysypki, inne choroby nie muszą być uznane przez sam jej wygląd wysypki.
Bakteryjne lub wirusowe wysypki często - ale nie zawsze - rozpoczyna się w bagażniku, a następnie rozprzestrzenił się na kończynach. Większość wirusów są nieszkodliwe, ale zawsze należy zobaczyć pediatra, aby upewnić się.
Wysypka spowodowane przez ospę wietrzną zaczyna jako mały obszar zaczerwienienia z blistrze w centrum, które rozrywają się w końcu. Wysypka jest swędząca i zwykle pokazuje pierwszy w okolicy pachwiny, pachy lub skóry głowy.
Po kilku dniach choroby, odra również pochodzić z brązowej, wysypka na twarzy, który następnie rozprzestrzenia się do ciała.
Różowa wysypka na twarzy jest objawem różyczki. Wysypka następnie przenosi się do organizmu.
Szkarlatyna charakteryzuje szorstkiej wysypki, a jasne czerwone policzki są typowe Fifth Disease, zwany także "uderzył policzki" choroby.
Roseola infantum jest chorobą, która najczęściej występuje u dzieci młodszych niż dwuletnie. Jak gorączka postanawia, pojawia się wysypka charakteryzuje małe, różowe, płaskie lub lekko wypukłe zmiany.

Wysypki spowodowane przez alergie

Alergie mogą dotyczyć kilku części ciała, na przykład dróg oddechowych, jelit i układu nerwowego. Wysypki skórne w różnych postaciach to inny typowy wynik gdy ludzie reagują na pewne substancje wokół nich lub w środowisku.
Niektóre dzieci wykazują reakcje alergiczne na odzieży lub dodatków odzieżowych, artykułów gospodarstwa domowego, takich jak farby, woski, pasty, detergentów wraz z żywności, roślin, substancji chemicznych lub leków. Środowiska wyzwala alergia to kurz, pyłki lub pleśń.
Po dowiedzieć się, co powoduje, że Twoje dziecko alergicznie reagują, to najlepiej unikać kontaktu pomiędzy dzieckiem i produktu lub żywności lub wprowadzić zmiany w środowisku. Pozwoli to złagodzić objawy i zapobiec w przyszłości wysypki lub inne reakcje.

Wysypki u noworodków

Dzieci mogą cierpieć z powodu specyficznych form wysypki, wśród nich trądziku dziecięcym, pieluszkowe i Ciemieniucha.
Ciemieniucha charakteryzuje żółtego do czerwonego wyboista wysypka na skórze głowy. Może również pojawić się za uszami, pod pachami i na obszarze pieluchy.
W ciągu kilku pierwszych tygodni życia, wiele dzieci cierpi z powodu trądziku dziecięcego, zaburzenia, które zazwyczaj ustępuje samoistnie.
Istnieją różne formy pieluszkowe - od pleśniawki do zapalenia skóry. Najlepiej jest mieć pediatra spojrzeć i niech ustalić, jak się do tego leczenia.

Egzemy

Egzema - często na wewnętrznych łokciach i pod kolanami w niemowląt i małych dzieci - może być reakcja alergiczna lub może to być oznaką przewlekłego stanu.

Ukąszenia owadów

Twoje dziecko może pokazać kilka czerwonych nierówności spowodowanych od ukąszeń owadów. Są to na ogół nieszkodliwe i nie na własną rękę.

Wysypka ciepła

Pocenie się, ekstremalnych temperatur i noszenie ubrania, które są zbyt ciepło może powodować wysypkę ciepła w swoim dzieckiem. Malutkie, czerwone krosty lub guzki są typowym objawem. Ochłodzenia dziecko się lub wziąć z niej ubranie.