adcov.com

Wysokie stężenie bilirubiny u dorosłych

Wysokie stężenie bilirubiny u dorosłych


Wysoki poziom bilirubiny u dorosłych powodować stan zwany żółtaczka. Żółtaczka charakteryzuje się żółtymi oczami i żółtej skóry. Setki schorzenia mogą powodować wysoki poziom bilirubiny u dorosłych. Jednakże, niektóre z tych schorzeń są stosunkowo powszechne i większość z nich może być leczone lub co najmniej zarządzania. Bilirubina jest związek, który stanowi żółta przy hemoglobiny z czerwonych krwinek rozpada.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusa zapalenia wątroby typu występuje podczas zapalenia wątroby, i może to spowodować wysoki poziom bilirubiny u dorosłych. Istnieje pięć typów zapalenia wątroby: zapalenie wątroby typu A, B, C, D i E. Wirusy, zanieczyszczona woda i jedzenie, uraz i nadużywanie alkoholu to najczęstsze przyczyny wszelkich form zapalenia wątroby. Jednakże, nie wszystkie z tych przyczyn doprowadzi do wszystkich form zapalenia wątroby. Wszystkie formy zapalenia wątroby mogą być zarządzane i rokowanie jest często dobre - choć zakażenie może być poważne - jeśli zostanie złapany w czasie i odpowiednio zarządzane. Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest uleczalna i często rozwiązuje się bez interwencji medycznej.

Krwiak

Krwiak występuje, gdy krew gromadzi się w określonym obszarze i może powodować podwyższony poziom bilirubiny u dorosłych. Najczęściej doświadczony krwiak jest siniak. Jak siniak zaczyna leczyć, bilirubina, pomnoży w miejscu siniaka i jak fioletowy lub czarny kolor siniaka zaczyna zanikać siniak nabierze koloru żółtego momentu całkowitego wygojenia. Krwiaki są najczęściej spowodowane przez uraz. Mogą być bardzo poważne, zwłaszcza gdy mają one wpływ na mózg i może wymagać leczenia przez lekarza.

Mononukleoza

Mononukleoza, zwany także gorączki gruczołowej jest zakaźną chorobą wirusową, która może spowodować wysoki poziom bilirubiny u dorosłych. Choroba ta jest dość powszechne i jest przekazywana z jednej osoby na drugą poprzez zakażoną śliną. Ta choroba nie ma konkretnego schematu leczenia i większość pacjentów odzyskać poprzez spożywanie dużej ilości płynów i uzyskanie odpowiedniego wypoczynku. Jednakże, jeśli pacjent doświadcza dotkliwie opuchnięte migdałki lub poważnie obrzęk gardła, rodzaju leków o nazwie kortykosteroidy mogą być konieczne, aby złagodzić obrzęk. Większość pacjentów, aby w pełni odzyskać od mononukleozy.

Sepsa

Sepsa jest zakażenie krwi i następuje po zakażeniu mikroorganizmami, aby przedostać się do krwiobiegu. Ponieważ posocznica wpływa krew może prowadzić do wysokich poziomów bilirubiny u dorosłych. Sepsa może być śmiertelne, jeśli nie jest leczone prawidłowo i terminowo antybiotykami. W cięższych przypadkach, pacjent może potrzebować każdy ropa odprowadzana chirurgicznie. Jeżeli sepsa jest złapany i traktowane w czasie większość pacjentów będzie w pełni odzyskać.

Anemia sierpowata

Anemia sierpowata jest chorobą dziedziczną krwi. Pacjentów z anemią sierpowatą będzie miał czerwone krwinki, które są w kształcie sierpy, a nie w kształcie pączka. Ponieważ niedokrwistość sierpowata wpływa krew, pacjenci mogą doświadczyć wysoki poziom bilirubiny. Warunek ten ma tendencję do zmniejszania długość życia większości pacjentów, ale leczenie takie jak przeszczepy szpiku kostnego może pomóc poprawić jakość i długość życia dla niektórych pacjentów.