adcov.com

Wysokie ciśnienie krwi jest pierwszym objawem choroby serca?

Określenie "choroby serca" dotyczy liczby chorób, które zmniejszają zdrowia serca lub związanych z nią naczyń krwionośnych. Wysokie ciśnienie krwi jest zwykle uważane za czynnik ryzyka dla chorób serca, a nie znaku lub objawu.

Fakty

Choroby serca - czy choroby układu krążenia - obejmuje trudności rytmu serca (arytmia), zablokowane lub zwężone naczynia krwionośne, infekcji serca lub jej zaworów i wrodzonych wad serca, zgodnie z Mayo Clinic.

Wysokie ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi odnosi się do siły wywieranej na tętnicach od normalnego przepływu krwi, gdy serce bije, a w stanie spoczynku. Wysokie ciśnienie krwi, pojawia się, gdy siła przekracza normalny poziom i tworzy niebezpieczne naprężenia w tętnicach.

Wpływ wysokiego ciśnienia krwi

Z biegiem czasu, stres spowodowany przez wysokie ciśnienie krwi może uszkodzić tętnice, zmniejsza ich naturalną zdolność przewozową i zmniejsza ukrwienie mięśnia sercowego.

Wysokie ciśnienie krwi i choroby serca

Wysokie ciśnienie krwi jest czynnikiem ryzyka, które mogą doprowadzić do rozwoju chorób serca, zgodnie z Mayo Clinic i US National Library of Medicine.

Objawy choroby serca

Podstawowe objawy aktywnej choroby serca to ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa); osłabienie, ból lub drętwienie rąk lub nóg; zawroty głowy; omdlenia; powolne lub wyścigi serca; i duszność. Objawy różnią się w zależności od przyczyny choroby.