adcov.com

Wysoki poziom cukru we krwi związku z zapaleniem trzustki

Zapalenie trzustki jest terminem medycznym na zapalenie trzustki, narządu znajduje się za brzuch. Ponieważ trzustki jest ważny dla rozkładu cukru we krwi, zapalenie trzustki może potencjalnie spowodować wysoki poziom cukru we krwi.

Przyczyny

Trzustka produkuje insulinę, hormon odpowiedzialny za kontrolowanie poziomu cukru w ​​organizmie. Zapalenie trzustki, jeśli wpływa na komórki produkujące insulinę w narządzie ciała nie będzie w stanie wytworzyć wystarczającej ilości insuliny, co powoduje wysoki poziom cukru we krwi.

Rama czasowa

Do ostrego zapalenia trzustki, który trwa tylko kilka dni, zmiany stężenia cukru we krwi może być tymczasowe. W przypadkach, gdy jest przewlekłe zapalenie trzustki lub długotrwałe stanie, wysoki poziom cukru we krwi często stają się stałym problemem.

Efekty

Jeśli poziom cukru we krwi pozostaje podwyższone z przewlekłym zapaleniem trzustki, osoba może rozwijać się cukrzyca, choroby spowodowane przez podwyższony poziom cukru we krwi. Cukrzyca rozwija się raz, nie ma lekarstwa na ten stan.

Zagrożenia

Bez leczenia, cukrzyca ma potencjał do wywoływania chorób układu krążenia, uszkodzenie nerwów i ślepotę, zgodnie z Mayo Clinic.

Leczenie

Cukru we krwi z powodu zapalenia trzustki są zazwyczaj sterowane leki doustne, takie jak metformina lub wstrzyknięć insuliny według BBC. Diabetycy również polegać na dietetyków, którzy pomagają schematy projektowania żywieniowe, które ograniczają wpływ jedzenia na poziom cukru we krwi.