adcov.com

Wypadanie odbytnicy Leczenie

Wypadaniem odbytnicy jest stan, w którym ból odbytu wypada z otworu odbytowego. Powoduje to ból, gdy siedzi i dyskomfort w wielu innych ruchów, jak również. Wypadanie odbytnicy może defekacji trudne i prowadzić do wtórnych zakażeń od ekspozycji. Istnieje kilka sposobów leczenia doodbytniczych wypadnięć, jak również sposoby łagodzenia bólu podczas wypadnięcia.

Rodzaje wypadania

W celu opracowania odpowiedniego leczenia, określenia typu wypadania odbytnicy. Pełna odbytnicy polega na całą odbytnicy zwrotnym wewnątrz na zewnątrz i wystający z otworu odbytowego. Wypadnięcie śluzówkowe obejmuje tylko błonę śluzową odbytu, a nie do faktycznej ścianki odbytnicy. Trzeci typ wypadnięcia czasem trudniejsze do diagnozowania od innych, ponieważ nie jest widoczna, a pacjenci nie zgłasza się już. To wewnętrzne odbytnicy, w odbytnicy jest wywrócone na drugą, ale nie wystaje z odbytu.

Przyczyny wypadnięć

Ciąża, otyłość i twardego stolca może powodować zmęczenie, które indukuje wypadnięcie. Osoby starsze są bardziej podatne na wypadanie bez przyczyn zewnętrznych, takich jak te wymienione.

Wymiana Instrukcja

W ciężkich przypadkach lekarz może po prostu próbować zastąpić tkanki odbytu przy użyciu miękkiej, wilgotnej ściereczki i nacisku na pchania go z powrotem na miejsce.

Chirurgia

Nowoczesne operacje prolapse są zwykle wykonywane poprzez laparoskopowej, co pozwala na krótszy odzysku i zmniejszenie bólu niż pełnej nacięcia. Chirurg usuwa żadnych dodatkowych długość odbytnicy, a następnie zabezpiecza pozostałe dwukropek do sacrum (kostny ogon).

Kału Zmiękczacze

Wypadnięć wewnętrzne i błon śluzowych są często najpierw traktowano zmiękczaczy stolca próbować leczyć ten problem bez operacji. Odciążenia od defekacji pomaga zmniejszyć naprężenia w obszarze odbytnicy, tak że membrany może dostosować się prawidłowo.

Balsamów

Lekarze często przepisują maści i maści, takich jak przygotowanie H i leki przeciwzapalne i znieczulenie miejscowe, aby pomóc złagodzić ból z wypadaniem odbytnicy. Leki podane w ten sposób próbie kurczyć tkanki tak, że powróci do swojej normalnej pozycji.