adcov.com

Wykorzystuje dla chloranu sodu Flakes

Wykorzystuje dla chloranu sodu Flakes


Chloran sodu (NaClO2) jest związek o wielu zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Jest on wytwarzany w dużych ilościach jak płatki i jest biały lub zielono-żółty kolor i jest rozpuszczalny w wodzie. Została odkryta jako wybielacz do tekstyliów w 1920 roku, a następnie znaleźć zastosowanie jako miejskiego środka dezynfekującego wodę i oczyszczania ze względu na silne właściwości utleniania. Ostatnio, chloryn sodu dodano do pasty do zębów, płyny do płukania ust i mouthsprays gumy do żucia, w celu ułatwienia zdrowia jamy ustnej.

Włókienniczej Wybielanie

Według Encyclopedia.com, chloryn sodu można stosować w bawełny lub włókien naturalnych, jak i włókien sztucznych, takich jak nylon, Perlon, dralon i Rhovyl. Chloryn sodu działa jako utleniacz w naturalnych wosków i pektyn znalezionych w włókien celulozowych, a także przyczynia się do uczynienia ich bardziej rozpuszczalne i wykonalne. Dodatkowo, może zniszczyć naturalną sprawą koloru bez uszkodzenia samych włókien, co jest przydatne do tworzenia silnych, na stałe białe tkaniny.

Oczyszczanie wody

Chloran sodu zabija szkodliwych bakterii, grzybów, wirusów, patogenów i mikroorganizmów w wodzie przez utlenienie, co sprawia, że ​​o wiele bezpieczniejsze niż chlor, a nie pozostawia smak chloru. To często miesza się z kwasem, w celu przyspieszenia procesu oczyszczania i dezynfekującym. Jest używany przez wielu systemów wodnych komunalnych do czystej wody pitnej i detoksykacji ścieków przemysłowych, i to można również nabyć w postaci tabletek do oczyszczania wody osobistego.

Higiena jamy ustnej

Podstawowym składnikiem w nowej klasie płyny do płukania ust i produktów do pielęgnacji jamy ustnej jest chloryn sodu, mówi USAToday.com. Chloryn sodu jest również stosowany w pastach do zębów, jamy ustnej i sprayu gumy do żucia w celu zwiększenia skuteczności i wyeliminować objawy cuchnący oddech (nieświeży oddech). Oprócz właściwości wybielających chloryn sodu jest, że również zabija bakterie beztlenowe (bakterie, które rozwijają się w środowisku pozbawionym tlenu) przez ekspozycję na czynnik uwalniający tlen.