adcov.com

Wyjątkową rolę pirogronianowych

Pirogronian jest naturalnie występującą substancją, która tworzy się w organizmie, a zawarte w wielu owocach i warzywach, że jedzenia. Istnieje wiele twierdzi, że biorąc pirogronian jako suplement może poprawić wytrzymałość, pomoc w tłuszczu i utrata masy ciała, obniżają poziom cholesterolu i działa jako przeciwutleniacz, ale skutki pirogronianu naprawdę żyć do hype?

Fakty

Pirogronian ma odegrać wyjątkową rolę w metabolizmie organizmu jako naturalnie występujący produkt uboczny metabolizowania białka i węglowodany podczas trawienia. Kwas pirogronowy (znany również jako pirogronianu) jest utworzony z cząsteczek glukozy (cukier we krwi), i tworzy się podczas glikolizy. Glikolizy jest proces, w którym wytwarzanie energii z glukozy (tworzenie trifosforan adenozyny lub ATP) i po wielu procesach metabolicznych, powstaje również pirogronian. Oprócz tego, że naturalny produkt uboczny ciała, ale również występuje w wielu produktach żywnościowych, które spożywamy, jak ciemne piwo, ser, czerwone wino i czerwone jabłka. Wstępne badania przeprowadzone w 1970 roku, wykazały, że suplementy pirogronianu (oprócz dihydroksyacetonem) może pomóc w zmniejszeniu ilości zapasów tłuszczu w organizmie.

Wpływ na ludzi

Wiele z tego, co wiemy o życie pirogronianu w sprawie ludzkiego ciała pochodzi z serii badań, które zostały przeprowadzone przez dr Ronald Stańko na Uniwersytecie w Pittsburgu (Stanko posiada również szereg patentów, które są związane z korzystaniem z pirogronianu). Badania te wykazały, że za pomocą pirogronianu zwiększone straty tłuszczu. Pierwsze badanie Stańki przyniosły znaczących wyników. Grupa z 14 kobiet z nadwagą badano przez okres trzech tygodni. Wszystkie były umieszczone na diecie 1000 kalorii na dzień. Kobiety, które zostały uzupełnione o 30 g pirogronianu stracił na wadze 30 procent więcej, w porównaniu z tymi, którzy otrzymali placebo (dziewięć funtów vs sześć funtów). W 1994 roku, Stanko zakończone trzecim badaniu, tym razem z 34 uczestników, a następnie w ciągu 10 tygodni. Uczestnicy zostały umieszczone na diecie między 1600 do 1800 kalorii dziennie w sumie 28 dni. Po tym, zostały one podzielone na dwie grupy - jedną otrzymującej 22 do 44 gramów pirogronianu dziennie, inne otrzymujących placebo. Ponownie, tym, którzy otrzymali dodatek stracił więcej tłuszczu niż osoby otrzymujące placebo (1,1 vs 0,2 funtów funtów).

Dodatkowe ewentualne korzyści

Pojawiające się dowody sugerują, że pirogronian może pomóc w utrzymaniu utraty masy ciała, hamuje apetyt (czego dowodzi wpływu na szczury laboratoryjne), zwiększenie metabolizmu (również dowodzi wpływu na szczury) i zwiększa wytrzymałość mięśni. Tych objawów są wciąż badane, bez przekonujących dowodów dostępnych w tym czasie. Nie ma również znaczące badania wskazujące, że pirogronian ma istotnego korzystny wpływ na poziom cholesterolu.

Dawkowania / Side Effects

Większość badań, które były przeprowadzane dla ludzi jest w dawkach około 30 g na dzień. Możliwe działania niepożądane w dużych dawkach, to gaz, biegunka, niepokój żołądkowo-jelitowe i wzdęcia. Koszt to kolejna wada - większość suplementów na rynku, zawierają około grama pirogronianu i kosztować od 8 $ na konto za butelkę 90 kapsułek. Na 30 gramów dziennie, jedna butelka będzie trwał tylko trzy dni. Maj 1999 edycja czasopisma Nutrition zawierał wynik badania, że ​​wskazany mniejsze dawki (około 6 gramów) pirogronianu może być nadal skuteczne, jeżeli w połączeniu z programem ćwiczeń i dietą.

Rozważania

Ludzkie badania nad wpływem pirogronianu przeprowadzono w warunkach kontrolowanych i bardzo otyłych kobiet na ograniczonej diety. Jest to istotne, ponieważ nie dają jasnego obrazu wyników w większości populacji. Dalsze badania i dochodzenia na pełnych korzyści z pirogronianu są konieczne. Chociaż nie są znane żadne zagrożenia dla zdrowia związane z podjęciem pirogronianu, dobrze jest skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tego (lub) suplementów.