adcov.com

Wyjaśnij operacji zaćmy

Co to jest katarakta?

Zaćma jest mętny obszar soczewki w oku, który powoduje zmniejszenie wizji. Zaćma są bardziej powszechne, jak się starzeć. Według National Eye Institute, ponad połowa Amerykanów ma zaćmę lub operację zaćmy w wieku lat 80. W operacji zaćmy, okulista usuwa soczewkę z oka, i zwykle zastępuje ją sztuczną soczewkę.

Czy potrzebujesz operacji?

Lekarz może zalecić operację, jeśli zaćma zakłóca dnia na dzień działalności. Operacja może być także zalecana w przypadku zaćmy zakłócanie obróbki innego problemu oczu, takich jak odwarstwianie siatkówki, retinopatia cukrzycowa i zwyrodnienie plamki żółtej. Może warto rozważyć operację, jeżeli masz trudności z jazdy, czytania lub oglądania telewizji, lub jeśli twoje problemy ze wzrokiem mają wpływ na poziom niezależności.

Rodzaje chirurgii

Operacja zaćmy jest dość powszechne i jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej efektywnych procedur medycznych. Istnieją trzy opcje usuwania zaćmy. Najczęstszym procedura nazywa fakoemulsyfikację i obejmuje wycięcie małe nacięcie na boku rogówki. Ponieważ cięcie jest ósma cala lub mniej, leczenie jest szybki. Zewnątrztorebkowe operacja wymaga większego nacięcia i zwykle odbywa się poza granicami Stanów Zjednoczonych. Wewnątrztorebkowe operacja jest najstarszy typ operacji zaćmy. W tego typu operacji, zarówno naturalnej soczewki i kapsułki (warstwa wewnętrzna soczewki), które utrzymują go w miejscu, są usuwane. Większe nacięcie i wymagane szwów nieść większe ryzyko powikłań, więc tego typu operacji jest rzadko wykonywane dzisiaj.

Czego można się spodziewać

Operacja zaćmy jest zazwyczaj wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Procedura trwa zwykle godzinę lub mniej. Krople do oczu zostaną umieszczone w oku rozszerzenie źrenicy. Obszar jest zdrętwiała z lokalnych środków znieczulających, a lekarz może dać ci coś na uspokojenie, aby pomóc Ci się zrelaksować. Podczas operacji soczewki chmurzy usuwa się i zastępuje soczewka sztuczna.

Odzysku

Po zabiegu, lekarz umieścić plaster ochronny na oku. Trzeba będzie kogoś do kierowania do domu. Lekarz daje instrukcje do administrowania kropli do oczu kilka razy dziennie w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu. Przez około tydzień, trzeba nosić plaster ochronny podczas snu, i trzeba będzie nosić okulary przeciwsłoneczne w jasnym świetle. Dla unikać wysiłku w pierwszym tygodniu, a unikać pozwalając wody lub substancji chemicznych splash w oku.

Ostrzeżenie

Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpi utrata wzroku, zwiększenie zaczerwienienie oczu, nudności, wymioty lub nadmiar kaszel po operacji zaćmy. Należy również powiadomić lekarza, jeśli wystąpi ból, który nie ustępuje po przejęciu-the-counter leków.