adcov.com

Wyjaśnij ciała Lice

Wszy ciała są pasożytnicze, bezskrzydłe owady, które przeżywają na krew ludzi, często zarażając ludzi złej higieny i / lub żyjących w zatłoczonych warunkach. Jak głowy i wszy łonowe, mogą być rozłożone przez kontakt z człowiekiem.

Definicja

Wszy ciała lub Pediculus humanus corporis, żyć na ubrania ludzi. Poruszają się na skórę do karmienia, dwa razy dziennie, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Rozwój

Wszy ciała zaczynają się w postaci żółtych lub białych jaj, tydzień później wylęgu. Biorą dziewięć dni, aby przekształcić się w dorosłych, informuje CDC, po czym są one "o wielkości nasion sezamu" i ma sześć nóg.

Objawy

Ciała wszy powodują świądu, wysypki i ściągacze, a niektórzy ludzie rozwijają zagęszczony lub odbarwić skórę, zgodnie z Mayo Clinic. Wszy ciała może także powodować choroby takie jak tyfus, gorączka i / lub wykopu infekcje skóry.

Identyfikacja

Wysyłka dorosłych wszy i jaja są widoczne na ubraniach, a może być uznane przez lekarzy podczas badania.

Leczenie

Ludzie mogą zazwyczaj pozbyć się wszy ciała z ponad-the-counter płynów lub szamponów, czy lekarz może przepisać silniejsze lekarstwo.

Zapobieganie

Aby zapobiec wszy ciała, University of Sydney Wydziału Entomologii Medycznej sugeruje zmianę odzieży i kąpieli regularnie, pranie w ciepłej wodzie.