adcov.com

Wyjaśnienie zwapnienia piersi

Wyjaśnienie zwapnienia piersi


Zwapnienia piersi są spowodowane gromadzeniem się niewielkiej kaucji ciężkiej wapnia w tkankach miękkich piersi. Większość zwapnienia piersi są stosunkowo nieszkodliwe, ale mogą wskazywać poważniejszych problemów, w tym raka sutka.

Rodzaje

Istnieją dwa rodzaje zwapnienia piersi: mikrozwapnień i macrocalcifications. Macrocalcifications są dość powszechne, występują w około 50 procent mężczyzn w wieku powyżej 50 lat Chociaż większa niż innego rodzaju, macrocalcifications zazwyczaj nie są związane z rakiem. Mikrozwapnień zazwyczaj nie są nowotworowe albo, ale niektóre wzory mikrozwapnień może wskazywać wzrost nowotworowych. Szybko dzielące się komórki powodować mikrozwapnień. Ten nadmiar wzrost komórek może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym z rakiem piersi.

Przyczyny

Macrocalcifications, zazwyczaj wynikiem starzenia, są częste u kobiet powyżej 50. Ślady w tkance piersi, w tym drobnych urazów i stanów zapalnych, może powodować odkładanie się wapnia. Mikrozwapnieniami występuje, gdy komórki tkanki piersiowej początku zbyt szybko i dzieląc. Niewielkie osady resztkowe wapnia mogą tworzyć w miejscach wzrostu komórek. Pewne wzorce mikrozwapnień, takie jak kiedy mikrozwapnień są zbite w grudki razem w przeciwieństwie do rozrzucone wokół, może być objawem raka piersi. Jeśli występują zwapnienia piersi, będą mogły być wykryte w sposób regularny badaniu mammografia. Wszelkie nieprawidłowe zwapnienia będzie zauważyć i skierowanie do lekarza przez radiologa, który odczytuje wyniki mammografii. Lekarz zadecyduje, czy dalsze badania, takie jak mammografii diagnostycznej lub biopsji, jest konieczne.

Wykrywanie

Niektóre zwapnienia piersi mogą być odczuwane jako grudek podczas egzaminów na własny podawać piersi. Ważne jest dla kobiety, aby dostać się do nawyku wykonywania tych egzaminów regularnie więc wszelkie guzki zostaną wcześnie wykryte. Zwapnienia również włączyć się na skanów mammograficznych. Jeśli kobieta ma zwapnienia piersi, pojawią się one na mammografii jako białe plamy lub kropki w tkance piersi. Jest to szczególnie ważne dla kobiet powyżej 50 roku życia, aby mieć regularne mammografia wykonywana, ponieważ prawdopodobieństwo zwapnienia piersi wzrasta z wiekiem.

Leczenie

Większość zwapnienia piersi są łagodne i nie wymagają leczenia. Niektóre zwapnienia piersi mogą być bardziej potencjalnie szkodliwe, a lekarz będzie żądać dodatkowych badań w tych sytuacjach. Jeśli lekarz stwierdzi, że zwapnienie potrzebuje więcej badań, najczęściej sposobem działania jest biopsji, aby określić, czy wzrost jest nowotworowy. Jeśli biopsji wraca dodatni, to zwapnienia będzie wymagać leczenia raka sutka, który może obejmować operację lub chemioterapię. Tylko lekarz może określić odpowiednie działania w przypadku raka piersi.

Nieporozumień

Wbrew powszechnemu założeniu, zwapnienia piersi nie mają nic wspólnego z dietą. Wiele osób uważa, że ​​zbyt dużo wapnia w diecie powoduje odkładanie się wapnia w piersi, ale nie ma udowodniony związek diety i piersi zwapnień. Również inny błędne jest to, że na zwapnienia piersi biopsja może być wykonywane tylko chirurgicznie. Nie jest to prawdziwe, że istnieją inne skuteczne sposoby biopsji, takie jak igły biopsję.