adcov.com

Wyczerpanie Vs ciepła Udar cieplny

Wyczerpanie upałem i udar cieplny są dwa warunki, które mogą wynikać z długotrwałego narażenia na działanie wysokich temperatur bez właściwego nawodnienia. Wyczerpanie ciepła jest prekursorem do ogrzewania udar, za Mayo Clinic.

Identyfikacja

Wyczerpanie ciepła charakteryzuje się znacznym pocenie się, utrata koloru, skurcze, zmęczenie, omdlenia i zawroty głowy. Objawy udaru cieplnego to temperatura ciała ponad 103 stopni Celsjusza, suchość skóry, wysokie tętno, dezorientacja, a nawet utratę przytomności.

Leczenie

Według CDC, jeśli widzisz kogoś dotknięte albo wyczerpania ciepła lub udaru cieplnego, zadzwoń do służb ratunkowych i natychmiast uzyskać je na słońcu i schłodzić je w ręczniki, wody i fanów.

Efekty

Udar cieplny może spowodować uszkodzenie narządów, uszkodzenie mózgu, a nawet śmierć, jeśli nie traktuje się szybko. Wyczerpanie ciepła może prowadzić do udaru cieplnego, jeśli nie jest leczone.

Zapobieganie

Można zapobiec chorobom ciepła przez pobyt uwodniony, noszenie ochrony przeciwsłonecznej i unikanie forsownych ćwiczeń na zewnątrz w upalne dni. Kiedy musisz wyjść na zewnątrz, upewnij się, że masz kogoś z was w przypadku zagrożenia.

Ostrzeżenie

Te najbardziej podatne na warunkach związanych z przegrzaniem są seniorzy, małe dzieci, osoby z nadwagą i tych, którzy już są chore lub podjęcia pewnych leków, szczególnie leków moczopędnych.