adcov.com

Wstrząs mózgu objawy i leczenie

Wstrząs mózgu jest uszkodzenie mózgu, które zakłóca funkcjonowania mózgu tymczasowo. Kontuzje są zwykle spowodowane jakimś urazem głowy. Nasilenie wstrząsem może się znacznie różnić od łagodnego do bardzo poważne.

Początek i czas trwania objawów

Objawy wstrząśnienia mózgu może nie pojawić się natychmiast po urazie głowy. Gdy objawy są widoczne, mogą trwać kilka dni lub tygodni.

Wczesne objawy neurologiczne

Osoba z wstrząśnienia mózgu mogą cierpieć z powodu utraty pamięci, dezorientacja i zawroty głowy. Ponadto, jego mowa może być niewyraźna.

Wczesne objawy fizyczne

Wstrząs może spowodować ból głowy i dzwonienie wewnątrz uszu. Również niektóre osoby z wstrząsem mózgu mogą wystąpić nudności i wymioty, lub może czuć się zmęczony.

Objawy opóźnione

Niektóre osoby mogą wystąpić opóźnione objawy udarowe godzin lub dni po doznaniu urazu głowy. Opóźnione objawy mogą obejmować czułość, wrażliwość na hałas, problemy ze snem, trudności z koncentracją, zaburzenia pamięci, depresja i drażliwość.

Leczenie

Osoby, które podejrzewają, mogą one mieć wstrząs mózgu powinna skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zalecić podjęcie Tylenol lub innych leków na bóle głowy. Osoby z wstrząśnienia mózgu powinna odpocząć, gdyż pozwala to mózg, aby uzdrawiać i powinny unikać angażowania się w sporty kontaktowe na tydzień lub więcej.