adcov.com

Wspólne Dolegliwości i choroby oczu

Utrzymanie zdrowych oczu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania optymalnej wizji. Istnieją warunki wizyjne, takie jak astigmatisms, dalekowzroczności i krótkowzroczności, które wpływają na wiele osób na całym świecie. Jednak istnieją wspólne dolegliwości i chorób, które wpływają na zdrowie oczu, a niektóre z nich mogą zmniejszać swoją wizję w czasie.

Zaćma

Zaćma to dolegliwość oczu, które zazwyczaj występuje podczas wyższych latach życia. Z zaćmą soczewki oka chmury nad, powodując niewyraźne widzenie lub być słabe.

Zapalenie spojówek (Pink Eye)

Spojówek może być spowodowane przez drażniące lub infekcji bakteryjnej lub wirusowej, która powoduje zaczerwienienie oczu, swędzenie, łzawienie, a piaszczysty uczucie w oku, a czasem absolutorium śluzu. Spojówek spowodowane z zewnętrznego drażniące, takie jak alergie nie jest chorobą zakaźną; jednak infekcje bakteryjne i wirusowe oka powstałe w różowym są; te wymagają stosowania antybiotykowych kroplami do leczenia zakażenia.

Jaskra

Jaskra jest chorobą uszkodzenia nerwu wzrokowego, z powodu wzrostu ciśnienia płynu wewnątrz oka. Według MedlinePlus jaskra jest wiodącą przyczyną ślepoty w Stanach Zjednoczonych. Ludzie na ryzyko jaskry są te z rodzinną historią choroby, osoby powyżej 60 roku życia i powyżej 40 Afroamerykanów.

Zwyrodnienie plamki żółtej

MedlinePlus wymienia zwyrodnienia plamki żółtej, choroby, która zmniejsza oka widzenie centralne, jako główną przyczynę zmniejszonej widzenia Amerykanów w wieku 60 i starszych. Ta choroba niszczy komórki plamki żółtej, które pozwalają oko zobaczyć drobne szczegóły, i wpływa na proste zadania, takie jak widząc wyraźnie podczas czytania i prowadzenia pojazdu.

Środki ostrożności

Wczesne wykrywanie choroby oczu i innych problemów jest istotne dla zdrowia oczu. Zaplanować regularne wizyty u lekarza oczu co dwa lata, aby mieć kompleksowe badanie wzroku, który obejmuje badania na jaskrę.