adcov.com

Wprowadzenie do zaburzeń elektrolitowych

Wprowadzenie do zaburzeń elektrolitowych


Elektrolity są sole, które są istotne dla fizjologicznego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Prawie połowa swojej energii w spoczynku poświęca utrzymaniu równowagi elektrolitów w organizmie. Organy w organizmie nie może funkcjonować bez odpowiedniej równowagi elektrolitów. Jeśli nie uzupełnić elektrolity, ponieważ są one utracone, a następnie można rozwinąć zaburzenia elektrolitowe.

Funkcja elektrolitu

Głównymi elektrolitów w organizmie są sód, potas, chlorki, wapń, magnez i fosfor. Właściwej równowagi wody i elektrolitów w organizmie jest ważne dla reakcji biochemicznych. Elektrolity są niezbędne dla mózgu, aby wysłać sygnały elektryczne, serce i mięśnie do umowy funkcjonować bez skurcze.

Funkcja mózgu

Komórki mózgowe lub neurony komunikują się ze sobą za pomocą sygnałów elektrycznych i chemicznych. Kiedy sygnał chemiczny nazywany neuroprzekaźnika stymuluje neurony, neuron pozwala biec w elektrolity, generując sygnał elektryczny. Ten sygnał elektryczny - zwany potencjał czynnościowy - rozprzestrzenia się neuron, powodując neuroprzekaźników być wydany na pobliskich komórek. Potencjalne działanie polega na wprowadzeniu sodu i potasu, pozostawiając komórkę. Magnezu jest ważny dla sygnałów mózgu biorących udział w uczeniu się i pamięci. Brak równowagi w tych elektrolitów może spowodować nieprawidłowe działanie mózgu.

Funkcja serca

Gdy serce bije, wapń wnika do komórek w sercu, przez co mięśnie serca do umowy. Moment serca zależy także od sygnałów elektrycznych z nerwów stymulujących mięśnie serca bić w normalnym rytmie. Wysokie lub niskie stężenie potasu we krwi może się drastycznie zmienić serca.

Funkcja mięśni

Podobny do mięśni serca, mięśni szkieletowych wymaga wapnia do umowy i sód i potas dla nerwów kontrolujących mięśnie funkcjonują. Kiedy elektrolity są niewyważone, może wystąpić osłabienie mięśni, skurcze, utrata koordynacji i potrząsając. Woda może zostać utracone z mięśni z elektrolitów, przez co mięśnie się kurczą i odzysk z wysiłku, aby być hamowany.

Inne funkcje

Właściwa równowaga elektrolitów jest ważne dla innych funkcji w organizmie, w tym regulujące kwasowość, ciśnienie krwi i objętości krwi.

Utrata elektrolitów

Elektrolity mogą zostać utracone w pocie, moczu lub odpadów stałych. Choroby nerek, leki, takie jak leki moczopędne, intensywnej aktywności, ciepłych i bardzo wysokie spożycie wody wszystko może zwiększyć tempo utraty. Ważne jest, aby je jakości żywności w elektrolitach, takich jak owoce i warzywa lub stosować dodatek elektrolitów, takich jak woda z orzecha kokosowego lub pigułki zawierające minerały.