adcov.com

Wpływ palenia tytoniu na układ moczowy

Palenie bezpośrednio wpływ wszystkich systemów organizmu, w tym systemu moczowego. Chemikalia, które są obecne w papierosach są wchłaniane do krwi i może zaszkodzić nerki i układ moczowy.

Jak jest układ moczowy, których dotyczy problem?

Kiedy palisz papierosa, toksyczne substancje chemiczne od tytoniu są wchłaniane do organizmu i są wydalane przez nerki do moczu. Ponieważ filtry moczu przez nerki i siedzi w pęcherzu, te szkodliwe substancje skoncentrować się na tych obszarach, wpływające na układ moczowy na różne sposoby.

Rak pęcherza moczowego

Jedną z największych czynników ryzyka rozwoju raka pęcherza jest palenie. Jak toksyczne chemikalia zebrać i skoncentrować się w tkanki pęcherza moczowego i pęcherza moczowego przed wydzielany podczas oddawania moczu, działają one jako substancje rakotwórcze dla tkanki pęcherza moczowego. Palacze mają raka pęcherza ryzyko, które jest ponad dwukrotnie wyższy niż u osób niepalących.

Uszkodzenie nerek

U pacjentów, którzy palą i nie mają warunków, które je opuszczają predyspozycje do choroby nerek, takie jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca, mają większą częstość występowania zaburzeń czynności nerek i niewydolności niż pacjentów z tych chorób, które nie palą.

W ogóle, męskie pacjenci, którzy palą mają niższy całkowity funkcji nerek niż mężczyzn chorych, którzy nie palą. Jest to prawda tylko u mężczyzn, chociaż badania są obecnie do testowania funkcji nerek u palących kobiet.

Badanie ogólne moczu w raku płuc

NNAL i kotyniny, dymu papierosowego, które często znajdują się w moczu palących produkty uboczne są znane substancje rakotwórcze. Badania moczu palaczy i znalezienie niezwykle wysokich poziomów rakotwórczych środków chemicznych wskazuje na bardzo duże ryzyko wystąpienia raka płuc, co często nie jest utwardzalna. Pacjentów stwierdzono wysokie poziomy obu tych substancji w moczu mają szybkość raka płuc, które jest 8,5 razy wyższe niż palaczy, którzy mają normalne poziomy tych substancji w moczu.

Rzucenie

Istnieją setki niekorzystnych skutków zdrowotnych, które są wprowadzane na paleniem oprócz zwiększonych pęcherza i płuc zachorowań na raka i uszkodzenia nerek. Rzucenie palenia ma bardzo korzystny wpływ na wszystkich systemów organizmu.

Jeśli potrzebujesz pomocy, aby rzucić palenie, odwiedź www.smokefree.gov.