adcov.com

Wpływ olejków eterycznych w ciąży

Wpływ olejków eterycznych w ciąży


Olejki eteryczne pochodzą z roślin i są często używane do korzyści fizycznych i psychicznych, że każdy jest rzekomo posiadają. Olejki eteryczne są często używane w aromaterapii albo w postaci rozcieńczonej do stosowania miejscowego na skórę. Chociaż istnieje wiele olejków eterycznych, które zapewnią kobietom w ciąży z korzyści w czasie ciąży, istnieje również wiele olejków eterycznych, które powinny być unikane ze względu na potencjalne szkody dla matki i nienarodzonego dziecka.

Znaczenie

Narodowe Stowarzyszenie Holistic Aromaterapia (NAHA) doradza kobietom w ciąży, aby uniknąć używania olejków eterycznych w czasie ciąży, aby zaważyć na ostrożności. Kobiety w ciąży rozważa wykorzystaniem olejków eterycznych o potencjalnie korzystnych efektów należy czekać, aż po pierwszym trymestrze i postępować z najwyższą ostrożnością i porady lekarza. Istnieje niewiele badań w celu wspierania bezpiecznego stosowania, niektóre olejki eteryczne mogą mieć działanie toksyczne, a tam jest niewiele wiadomo na temat zdolności detoksykacji nienarodzonych dzieci i niemowląt.

Korzystne efekty

Olejki eteryczne, które są sklasyfikowane jako mające mniejsze ryzyko potencjalnie negatywnych skutków przez Naha to rumianek na jego uspokajające efekty; geranium dla poprawy krążenia i poprawy nastroju; lawendy łagodzić bóle i depresji walki; neroli na uspokojenie i poprawę nastroju; paczula, aby złagodzić depresję i drzewo sandałowe na jego uspokajające efekty. Ylang ylang podobno ma uspokajający wpływ wraz z afrodyzjak i ciśnienie krwi właściwości redukującego. Ziemisty rodzinny zaleca unikanie rumianku i geranium w pierwszym trymestrze ciąży.

AltMD Zalecane olejki eteryczne

Kilka dodatkowych olejki eteryczne są wymienione jako bezpieczny do stosowania w czasie ciąży przez AltMD. Są to bergamotka w celu złagodzenia bólu i zwalczania infekcji; cytryny, aby złagodzić nudności; mandarynka, aby pomóc w relaksacji i zatrzymanie płynów; palisander dla uspokojenia; petitgrain złagodzić związane z ciążą lub poporodowej depresji i mandarynki zapobiegania rozstępów i właściwości uspokajające.

Olejki eteryczne unikać

Niektóre olejki eteryczne mogą wywoływać skurcze macicy, co może prowadzić do poronienia wpływ równowagi hormonalnej lub mogą być toksyczne. Olejki eteryczne, których należy unikać w czasie ciąży obejmują anyż, liść laurowy bazylię, kamforę, kminek, marchew, cedr, cynamon, szałwia, goździki, żywokost, cyprys, koper, hyzop, jaśmin, jałowiec, trawy cytrynowej, majeranek, bylicy, mirrę, gałki muszkatołowej, oregano, pietruszka, pennyroyal, mięta, rozmaryn, szałwia, sasafrasowy, wrotyczu, tuja, tymianek, Wintergreen, piołun i krwawnik pospolity.

Stosowanie po porodzie

Stosowanie olejków eterycznych po porodzie, takich jak lawenda promowania spokój lub neroli, aby pomóc podnieść nastrój może być przydatna w walce z depresją poporodową. Według Naha, używając bardzo rozcieńczony lawenda masować dzieci mogą złagodzić crankiness i napięcie. Skonsultować się z lekarzem przed użyciem żadnych olejków eterycznych w czasie ciąży, podczas karmienia piersią lub przed użyciem olejków eterycznych z noworodka lub niemowlęcia.