adcov.com

Wpływ na trawienie kolektomia

Kolektomia jest zabieg chirurgiczny, lekarz używa do usuwania całości lub części patientâ € ™ s okrężnicy. Lekarze zazwyczaj zalecają kolektomię w leczeniu chorób jelita grubego. Oczywiście, ta procedura zmienia trawienie patientâ € ™ s na kilka sposobów.

Kolektomia

Zgodnie z Mayo Clinic, chirurg może wykonać kilka małych nacięć brzucha podczas laparoskopowej kolektomii lub jednego dużego nacięcia w otwartej kolektomii. Następnie chirurg usuwa w całości lub w części okrężnicy i ponownie łączy się pozostałe części układu pokarmowego w celu umożliwienia pacjentowi wyrzucania odpadów z organizmu.

Odzyskanie pracę jelit

Pacjent zwykle pozostaje w szpitalu przez kilka dni po kolektomii, aby umożliwić jego funkcjonowanie jelit, aby powrócić do normalnego stanu. Pacjent będzie przejście z dożylnej do dostarczania cieczy podczas jego odzyskiwania szpitala i powrotu do domu, gdy system trawienny patientâ € ™ s odzyskuje zdolność do trawienia pokarmów stałych i konsumpcji na normalnej diecie.

Kolostomia

Lekarze mogą zmienić kształt danego patientâ € ™ s układu pokarmowego i dołączyć do okrężnicy lub jelita cienkiego do stomii, lub dziury w brzuchu. Następnie pacjent może wydalić odpadów poprzez stomii w specjalnej torbie nosi.

Inne Trawienie Zmiany

Lekarz może podłączyć patientâ € ™ s jelita cienkiego do woreczka, który dołącza do odbytu. Pacjent będzie wyrzucić odpady przez odbyt, ale miał wodniste wypróżnienia kilka razy w ciągu każdego dnia.

Przyczyny kolektomia

Lekarz może wykonać kolektomię do leczenia choroby zapalnej jelit, choroba uchyłkowa lub polipów w ściankach jelita grubego, zgodnie z University of Chicago Medical Center. U pacjentów z rakiem okrężnicy lub odbytnicy mogą wymagać kolektomię.