adcov.com

Wpływ na ludzi strychniny

Wpływ na ludzi strychniny


Strychnina jest alkaloidem, który należy do tej samej rodziny, jak morfina, chinina, efedryna i nikotyny. Pochodzi z nasion Nux-vomica drzewa Strychnos w Azji Południowo-Wschodniej i Indiach. Znaleziono głównie w trucizny na szczury, jest również stosowany w małych dawkach jako środek pobudzający w praktyce weterynaryjnej. Strychnina mogą być śmiertelne dla ludzi w przypadku spożycia na poziomie zbliżającym 100 do 200 miligramów, choć mniejsze dawki były również znane przyczyny śmierci, przede wszystkim przez uduszenie. Czy inhalacji, połknięciu lub absorpcji, zatrucia strychnina prowadzi do jednego z najbardziej przerażających i bolesnych reakcji toksycznych u ludzi.

Agitacja

Początkowy początek objawów strychniny zaczyna 15 do 30 minut po ekspozycji, czasami zaczynając gwałtownej drgawek, ale coraz częściej przejawia się jako rosnącego poczucia pobudzenie i niepokój. Początek lęku i zwiększenie odpowiedzi na bodźce są wynikiem hamującego zablokowania impulsów nerwowych i coraz bardziej światłoczuły państwa. W pewnym momencie, to wzmożona percepcja zaczyna na przemian z drgawkami.

Drgawki

Ponieważ strychnina zwiększa refleks drażliwość w rdzeniu kręgowym, drgawki są często naznaczone bolesną łuk pleców jak umowy mięśni potężnie i poza kontrolą. Co może się rozpocząć wkrótce przechodzą proste skurcze i bolesne do silnych drgawek, które ustępują na chwilę, ale wrócić z zemsty po dotknięciu lub dźwięku. Kurcze może również wpływać na nogi, twarz, ręce i nawet usta, które mogą zostać ustalone w ohydnym uśmiechu.

Ból

W zależności od poziomu ekspozycji, strychnina zatrucie powoduje bardzo silny ból i ból w różnych częściach ciała, ze względu na intensywne skurcze mięśni. Nie może być kilka okresów ożywienia i relaksacji następnie kolejną rundę skurcze, aż do ofiary albo ulega skutków trucizny lub odzyskuje od wstrząsu toksycznego do systemu. Chociaż niektóre trucizny może prowadzić do szybkiego i stosunkowo spokojnym końcu, strychnina nie jest jednym z nich. Intensywny ból i na zewnątrz fizyczne przejawy ciała stara się poradzić sobie z substancji nie są łatwe do oglądania.

Oddechowy

Śmierć na zatrucie strychniną nie jest rzadkością. Oficjalna przyczyna to uduszenie z powodu niewydolności oddechowej. Wyniki niewydolność układu oddechowego z mięśni, które są wyczerpane przez drgawki i nie może już poruszać się na płuca, ile potrzeba. Rozszerzone źrenice i niebieski bladość na skórę są oznaki, że śmierć jest blisko. Ludzie, którzy przeżyli bezpośrednie toksyczne działanie ekspozycji strychniny często cierpią żadnych długoterminowych skutków dla zdrowia. Długoterminowe, niska ekspozycja może prowadzić do uszkodzenia mózgu i niewydolności nerek.