adcov.com

Wpływ kwasów omega-3 na płytkach krwi

Wpływ kwasów omega-3 na płytkach krwi


Płytki krwi są małe, nieregularne kształcie komórki krwi. Głównym zadaniem płytek jest hemostaza, pomagając w gojeniu ran przez wytworzenie się skrzepu. Omega-3, kwasy tłuszczowe są zasadnicze nienasycone kwasy tłuszczowe i zmniejszenia agregacji płytek krwi, a przyczepność na ściankach tętnic.

Wpływ kwasów omega-3 na płytkach krwi

Przez zmniejszenie agregacji płytek i przyczepność na ściankach tętnic, kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają powstawanie płytek i miażdżycy gromadzeniu i pomaga w zapobieganiu chorób serca. Powodują biochemiczne i funkcjonalne zmiany w płytkach krwi i zmienić czas krwawienia.

Ogólne skutki Omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3, również pomóc w obniżaniu ciśnienia krwi przez obniżenie poziomów cholesterolu w osoczu i trójglicerydów. Co więcej, zmniejszenie zapalenia i ma działanie przeciwnowotworowe.

Skutki uboczne Omega-3

Omega-3 w postaci leku może prowadzić do zwiększonego krwawienia lub wylewu. Udar krwotoczny może wystąpić ze spożywaniem dużych dawkach.

Ostrzeżenie

Suplementy omega-3 powinny być podejmowane po konsultacji z lekarzem i pod właściwym kierunkiem. Mogą być ostrożnie podjęte osób z zaburzeniami lub pacjentów przyjmujących leki rozrzedzające krew, takie jak warfaryna, aspiryna, lub Plavix, aby uniknąć powikłań krwotocznych krwawienia.

Źródła

Omega-3 nie może być wytwarzana przez organizm i nie mają być zawarte w normalnej diecie. Pokarmy, które zawierają Omega-3 kwasy tłuszczowe są tran, orzechy, jajka, sardynki, łosoś, tuńczyk, makrela, siemienia lnianego, oleje lnu, soi, orzechy włoskie, nasiona dyni, squasha.