adcov.com

Wpływ czarnych płuc

Czarny płuc to przewlekła choroba związana z długotrwałego narażenia na działanie pyłu kopalnianego. Pacjenci, którzy pracowali w kopalniach węgla zakontraktowane stan w wyniku wdychania pyłu w kopalni węgla w długim okresie czasu. Jest również nazywany pylica płuc pracowników węgla. Jest to stan, który prowadzi do okupacji choroby płuc. Kolejny wspólny termin na choroby płuc jest athracosis. Ryzyko lub prawdopodobieństwo zachorowania wzrasta z warunek kontynuacji lub zwiększonej ekspozycji na pył kopalni. Szanse są podniesione u osób powyżej 50 roku życia.

Objawy

Typowe objawy stanu obejmują duszność wskutek zablokowanych dróg oddechowych i przejścia. Osoba może dźwignąć lub świszczący oddech. Innym objawem, który towarzyszy chorobie obejmuje ciężki kaszel i od czasu do czasu wydalenia plwociny.

Trendy

Nastąpił spadek stanu o około 90 procent od 1965 do 1995 roku był wynikiem uchwalenia ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy Coal Mine. Ten zobaczył znaczny spadek przypadków zgłoszonych o problemie. Jednakże pojawiły się obawy, że problem ma ponad dwukrotnie od 1995. Istnieją doniesienia o poważnych i zaawansowanych przypadkach choroby u górników. To odnotowano nawet w górników w wieku trzydzieści lat. Sytuacja wzbudziła niepokój wśród urzędników zdrowia jako problem został rozwijających lat po ustawa została uchwalona.

Przyczyny

Ciągłe doniesienia o problemie nie zostały dobrze poznane. Jedną z możliwości mogłoby być niewystarczające wdrożenie przepisów kopalń. Nieprzestrzeganie lub wprowadzają politykę nadano w innej możliwej przyczyny. Niewystarczające środki zapobiegania chorobom, aby zadbać o zmiany w praktykach kopalń. Pracownicy zostały na długie godziny w pracy, które mogłyby prowadzić do problemów, które mogłoby prowadzić do wystąpienia choroby.

Rozedma

Osoby cierpiące na choroby płuc czarny cierpieć z powodu stanu zwanego rozedmą których organem jest pęcherzyków upadek w wyniku szkód poniesionych przez ścianach chroniących je. Lung jest szeroko blizny na skutek wdychania cząstki kurzu kopalni węgla kamiennego.

Choroby serca

Czarny choroba płuc może spowodować problemy z sercem. Jest to wynikiem usztywnionej aktywności pompowania krwi nie wystarczającej ilości tlenu. Mięśni serca jest przeciążony, co powoduje powiększenie prawej części narządu.

Śmierć

Są pacjenci, którzy cierpią na niepełnosprawność z powodu problemów związanych z nieudanych narządów takich jak płuca i serce. Czarny choroba płuc jest śmiertelny, ponieważ prowadzi do przedwczesnych zgonów w większości pacjentów, u których nie zdiagnozowano problemu w czasie.