adcov.com

Wpływ astmy na mózg

Astma jest chorobą zapalną, która wpływa na drogi oddechowe. W czasie ataku astmy, mięśnie, które są wokół dróg oddechowych zacisnąć, co powoduje pęcznienie okładzin przez dróg oddechowych. Obrzęk pozwala mniej tlenu, które należy podjąć w przez organizm i używane przez najważniejszych organów. W przypadku podawania szybko skutki poboru tlenu mniej prawie nic jednak długi okres czasu, bez wystarczającej ilości tlenu mogą wpływać na normalną funkcję mózgu.

Przyczyny

Stany zapalne dróg oddechowych, może być wywołane substancjami wywołującymi alergię. Przykłady obejmują sierść zwierząt, pyłki lub sierść, kurz, stres, dym tytoniowy, zmiany pogody i kurzu. Wielu ludzi, którzy mają astmę mają rodziny historii alergii lub egzemę, choć nie każdy ma swoją historię. Ćwiczenia fizyczne również spust do ataku astmy.

Objawy

Najczęstsze objawy astmy są świsty, duszność, ucisk w klatce piersiowej i kaszel. Jednakże, nie są bardziej poważne objawy astmy, które pokazują wpływ na mózg. Niektórzy pacjenci odczuwają silny lęk powodu duszności. Inni mogą mieć zmniejszone poziom czujności, takich jak ciężką senność i dezorientację. Senność splątanie może wskazywać, że zawartość tlenu w mózgu, jest mniejsza niż normalnie.

Tlen

Tlen jest niezbędny do utrzymania ludzkiego ciała przy życiu. Gdy nie ma wystarczająco dużo tlenu, funkcji komórek jest, a także może prowadzić do śmierci. Zmniejszenie zawartości tlenu w jednym lub większej liczbie obszarów ciała jest znane jako niedotlenienie. Całkowity brak tlenu jest znany jako niedotlenienie. Gdy istnieje niedobór tlenu, mózg jest najbardziej dotkniętych: mózg wykorzystuje 20 procent organizmu tlenu. Po 5:56 minut bez tlenu, komórki mózgowe zaczynają obumierać.

Hippocampus

Hipokamp, ​​położony w przyśrodkowej części płata skroniowego mózgu, jest odpowiedzialna za przekształcenie krótkoterminowych wspomnienia długoterminowych wspomnień. Gdy nie ma żadnych uszkodzeń hipokampa, funkcja pamięci jest zakłócony. Hipokamp jest bardzo wrażliwe na niedotlenienie, choć utrata pamięci może nastąpić tylko w ciężkim ataku astmy, gdy oddech jest jeszcze bardziej ograniczony niż w normalnym ataku astmy. Ilość tlenu jest wykonane w mniej niż 50 procent możliwości.

Leczenie

Chorych na astmę są podane dwa rodzaje leków: leki długo działające, aby zapobiec atakom i leki szybkiej ulgi, które są używane podczas ataku. Długo działające leki nie leczeniu astmy, ale raczej zapobieganie atakom poprzez hamowanie zapalenia i otwarcie drogi oddechowe. Kombinacja leków może zapobiec na tyle poważne, atak astmy, które miałyby wpływ na mózg.