adcov.com

Woda destylowana kontra innych rodzajów wody pitnej

Woda destylowana kontra innych rodzajów wody pitnej


Przeciętny konsument w kraju rozwiniętym posiada wiele różnych opcji, jeśli chodzi o wodę pitną. Istnieją dziesiątki spółek butelkowanej wody, mnóstwo marek, filtr do wody, systemy wodne i publiczne w większości zaludnionych. Dla tych, którzy w innym punkcie, wody destylowanej wody w może stanowić jeden z najczystszej postaci, choć może to nie być pożądane.

Kolekcja

W odróżnieniu od wielu innych rodzajów wody pitnej, woda destylowana jest pozbawiona większości dodatków lub niedoskonałości. Wynik ten uzyskuje się przez obracanie ciekłego wody w parę wodną, ​​a następnie wraca się do postaci ciekłej jeszcze raz do spożycia przez człowieka, pozostawiając większość cząstek, substancji mineralnych, a nawet niektórych substancji chemicznych i bakterii. Liczba systemów domowych może wykonać ten proces destylacji dość szybko, wypuszczając wodę destylowaną w ciągu kilku minut. Inne rodzaje wody pitnej zwykle zbierają wodę z ciał fizycznych lub dostawy gruntu, po którym jest przetworzone w postaci cieczy, aż bezpieczne dla ludzi. Może to obejmować dodawanie środków chemicznych takich jak atom chloru, tak jak w układzie wody miejskiej.

Bezpieczeństwo

Woda destylowana zwolennicy wolą ten rodzaj wody pitnej, ponieważ pomaga może zwiększyć bezpieczeństwo wody. Usuwając nieznane cząstki, substancji chemicznych i bakterii, gorzelnie zapewnić potencjalnie bezpieczniejszą i czystszą formę H20. Niektóre z nich mogą nawet destylowana woda, szczególnie usuwania dodatki, które zostały dodane do innych rodzajów wody pitnej, jak w przypadku chloru, często w wodzie publicznego. Mimo to, większość innych rodzajów publicznej wody pitnej zostały uznane za bezpieczne do spożycia przez ludzi, w tym butelkowana, wiosną i wody miejskiej. Niektórzy nawet uważają, niektóre władze rodzaje dodatków do wody są dobre dla zdrowia, publiczne i dostawcy wody często często celowo dodać fluor, aby chronić zdrowie jamy ustnej opinii publicznej.

Koszt

Systemy domu destylacji wody może być kosztowne pod względem czasu i pieniędzy. Systemy te różnią się w cenie od kilkuset dolarów na wiele więcej. Dodatkowo, każdy system musi być regularnie czyszczone, aby uniknąć gromadzenia się wszystkich zanieczyszczeń, które pozostawia wody z tyłu. I destylowane pijących wodę muszą skądś się wody, co sprawia, że ​​każda destylacja kosztować wydatek na górze do tego, co przeciętny człowiek spędza w wodzie pitnej.

Smak

Wiele osób przyzwyczaiło się do smaku wody z niektórych dodatków. Public pijących wodę może oczekują smak chloru, a woda źródlana często pijących cieszyć się smakiem danego mieszanką minerałów występujących w ich ulubionym rodzaju wody. Woda destylowana ma jedną z najbardziej wyciszonych smaków dowolnego typu woda właśnie dlatego, że niewiele lub brak dodatków, które mogą być mniej pożądane niż inne rodzaje wody. Ale dla purystów, niewiele lub nie smak może wciąż być pożądane.