adcov.com

Właściwa Umieszczenie szkła kontaktowe

Wiele osób, które noszą okulary mogą zobaczyć apel soczewek kontaktowych, ale mogą być niewygodne z ideą włożeniem soczewek. To zrozumiałe; trzymać własny palec w oko na pewno idzie ze swoimi naturalnymi instynktami. Przełączenie na soczewki kontaktowe nie muszą indukować lęku. Wykonaj następujące kroki; przy odrobinie praktyki będziesz w stanie włożyć soczewek jak profesjonalista.

Przygotowanie

Myj ręce przed dotknięciem soczewek. Użyć łagodnego mydła i dobrze spłukać, pocieranie rąk pod bieżącą wodą, aby dokładnie usunąć wszelkie pozostałości mydła. Pozwalają skórze do wyschnięcia; wycieranie ręcznikami może zostawić szarpie na rękach. Wyjąć soczewki kontaktowe z opakowania w zasięgu ręki. Należy uważać, aby omijać paznokciami; mogą łatwo zarysować lub oderwać soczewek. Trzymaj obiektyw na koniec palca i sprawdzić go. Upewnij się, że to nieuszkodzone, wolne od zanieczyszczeń i nie odwrócił się na lewą stronę. Jeżeli krawędzie krzywej soczewki na zewnątrz, soczewka jest wewnątrz, i musi zostać odwrócone.

Wstawiania

Ustaw obiektyw na czubku palca wskazującego na swojej dominującej ręki. Przesuń rękę trzyma obiektyw blisko oka. Użyj środkowym palcem tej samej ręki wyciągnąć dolną powiekę w dół, podczas toczenia oczy w kierunku sufitu. Utrzymanie zarówno oczy otwarte, to obiektyw bezpośrednio na białej części oka. Jak zacząć migać, wyjąć rękę. Gdy powieki zamyka, to wyciągnąć obiektyw z palcem i przytrzymaj go na oku. Szybko migać kilka razy; powtórzyć z drugą soczewkę.

Pozycjonowanie

Po soczewki są w twoich oczach, twoja wizja powinny być ostre i wyraźne. Jeśli to nie jest przypadek, być może trzeba dostosować położenie obiektywu, aby upewnić się, że jest centralnie nad uczniem. Zamknij chorego oka i delikatnie pocierać powiekę. Ciśnienie z ręką będzie usunąć obiektyw z bieżącej pozycji. Szybko migać kilkakrotnie przesuwania soczewki z powrotem do jego właściwej pozycji. Jeśli twoja wizja pozostaje niejasny, należy wyjąć i sprawdzić obiektyw. Nie może być kurz, brud, olej lub rzęsy przywiązanie do obiektywu. Jeśli tak, opłukać obiektyw w roztworze soli, delikatnie pocierać, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i ponownie włożyć. Jeśli oba oczy wydają się nieostre, można wyprowadzić soczewek w niepowołane oczy, w takim przypadku trzeba je włączyć.