adcov.com

Właściwa technika nawadniania na rany

Nawadnianie ranę jest procedura, która stosuje się sól fizjologiczną lub inny przepisanej cieczy w strzykawce, aby wypłukać resztki i bakterii z otwartej rany przed rozpoczęciem leczenia, zamykania i opatrunku na ranę. Według badań opublikowanych w Journal of Bone and Joint stronie Chirurgii, nawadnianie ranę może zmniejszyć obecność bakterii z 40 do 70 procent. Odpowiednie techniki nawadniania pomoże zmaksymalizować korzyści z zabiegu.

Przygotowania

Umyć dokładnie ręce i upewnij się, wszystkie urządzenia planujesz używać jest sterylny, według króla Saud University (KSU). Podczas gdy będziesz zmywając zanieczyszczenia i bakterie, można dodatkowo zanieczyszczają ranę jeśli ręce nie są odpowiednio przygotowane.

Załóż czyste rękawiczki i osłona oczu, aby chronić siebie i pacjenta z każdym kontakcie z raną. Pacjent powinien być osadzone lub w inny sposób umieszczone w taki sposób, że będzie zachęcać do roztworu stosowanego w nawadnianiu biec od górnej do dolnej części rany w dół do zbiornika.

Usuń wszystkie istniejące bandaże, jeżeli dotyczy, i wyrzucić je do pojemnika zagrożenia biologicznego. Rzucaj rękawic ze sprzedawcami i bandaże i ponownie umyć ręce i wymienić rękawice. Rozciąganie koc lub ręcznik nad pacjentem tak, że rana jest narażona, ale reszta ciała jest chroniony przed rozbryzgami cieczy.

Wyjaśnić procedurę do pacjenta

Jeśli jest to pierwszy raz, rany pacjenta jest nawadniana, upewnij się, że wie, co ma się wydarzyć.

Wyjaśnij szczegółowo procedurę i dać jej znać, jeśli uważasz, że ona może odczuwać ból, zimno, ciepło lub jakiekolwiek inne uczucie. Nie chcę nic, by ją zaskoczyć, albo można uzyskać reakcję szarpnięcia lub nieszczęśliwego pacjenta.

Technika nawadniania

Otwórz sterylne opatrunki, które będą używane po nawadniania i umieścić je w pobliżu. Sprawdź butelkę rozwiązanie, aby mieć pewność, że używasz właściwego cieczy i wyciągnąć przepisany go do strzykawki, według KSU.

Trzymać strzykawkę powyżej górnej krawędzi rany i zmusić płyn do rany powoli, nie zatrzymując się, aż opróżnieniu strzykawki. Nacisnąć tłok z wystarczającą siłą, aby usunąć zanieczyszczenia, ale nie przelewać płyn.

Wypłukać całą ranę dokładnie i nie zmusić ciecz w kieszeniach rany. Odwodnienia powinny być jasne, gdy proces odbywa.

Nałożyć jałowy opatrunek na ranę i usunąć swoje rękawice i umyć Ci ręce ponownie. Poprosić pacjenta, aby zgłosić nadmiernego bólu lub drenażu.