adcov.com

Właściwa droga do mycia zębów

Właściwa droga do mycia zębów


Mycie zębów właściwie to nie tylko dobra higiena jamy ustnej. Nieprawidłowe lub niewystarczające szczotkowania może prowadzić do choroby dziąseł, która jest nie tylko główną przyczyną utraty zębów u osób dorosłych, ale może prowadzić do choroby serca. Codzienne mycie zębów za pomocą odpowiedniej techniki może zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej.

Twój Brush

Colgate informuje, że mniejsze szczoteczki są lepsze, ponieważ mogą one dostać się do trudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej. Twoja szczoteczka powinna być miękka włóknach celu usunięcia płytki nazębnej z zębów. Wymień szczoteczkę co trzy miesiące lub gdy pokazuje zużycie, co nastąpi wcześniej.

Chronometraż

Timing spraw. Nie tylko powinien twój myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie, ale należy szczotkować przez co najmniej dwie minuty. Pomocne może być użycie minutnik, stoper lub szczoteczkę elektryczną, która automatycznie czasy szczotkowanie dla Ciebie.

Metoda

Używaj krótkich uderzeń, zwracając szczególną uwagę na obszary wokół wypełnień i innych prac stomatologicznych. Szczotka w dół od linii dziąseł i używać uderzeń w tył i do przodu na każdym zębie począwszy górne zęby następnie przejść do dolnych zębów. Następnie oczyścić powierzchnie żucia.

Język

Aby uniknąć nieświeżego oddechu można również myć język delikatnie szczoteczkę. To usuwa gromadzeniu się zanieczyszczeń, które mogą powodować nieświeży oddech.

Opląt

Należy nici codziennie, aby uniknąć gromadzenia się między szczątków zębów, które mogą powodować choroby dziąseł i płytki nazębnej. Nici po szczotkowaniu, aby uzyskać wszystkie cząstki żywności, które mogą być uwięzione.