adcov.com

Właściwa dieta dla pacjentów z rozpoznaniem bezalkoholowe stłuszczenia wątroby

Bezalkoholowe stłuszczenie wątroby (NAFLD) jest stanem, w którym wątroba nie rozkładają tłuszcz prawidłowo. Choroba charakteryzuje się nagromadzeniem tłuszczu w wątrobie ludzi picia kilka jeśli napojów alkoholowych. NAFLD zasadniczo nie wykazuje objawów lub powikłań, co jest potencjalnie niebezpieczna, ponieważ może on przejść do niealkoholowe stłuszczenie wątroby i innych alkoholowej marskości wątroby.

Przyczyny

Zespół metaboliczny, wśród wielu innych chorób i dolegliwości, może być przyczyną NAFLD, co powoduje wysoki poziom glukozy we krwi, ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Ponieważ nie ma żadnych objawów we wczesnym stadium, to jest możliwe, aby przejść przez wiele lat bez wykrycia go.

Włókno

Dietę bogatą w skrobię wysokiej włókna, takie jak brązowy ryż, pełnoziarniste pieczywo i makarony, roślin strączkowych i innych zdrowych ziaren. Na przykład, przygotować makaron pełnoziarnisty z curry soczewicy na pyszny, zdrowy obiad. Unikaj cukru białego, handlowych pieczywo, biały ryż, ziemniaki i słodzone płatki zbożowe.

Białka i tłuszcze

Jedz białko o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak indyk, piersi kurczaka bez skóry, tofu i białek, a tłuste ryby, takie jak łosoś, pstrąg, halibut i sardynek, które mają przeciwzapalne omega-3 kwasy tłuszczowe. Unikaj tłuszczów nasyconych znajdujących się w wołowiny, wieprzowiny i produktów mlecznych --- z wyjątkiem tych, które są odtłuszczone. Gotować z rzepaku, oliwek i innych olejów niskiej nasyconych-tłuszczowych.

Różny

Ograniczyć lub wyeliminować spożycie alkoholu i nie bierz żadnych leków, witamin i suplementów, jeśli masz zaburzenia enzymów wątrobowych bez pierwszej naradzie z pracowników służby zdrowia. Jeśli masz nadwagę, zaplanować dietę, aby zdjąć tych dodatkowych kilogramów i rozpocząć program ćwiczeń, jeśli zostały siedzący tryb życia. Jedz dużo świeżych produktów bogatych w witaminę C.