adcov.com

Właściwa dieta dla GERD

Choroba refluksowa przełyku (GERD) jest stanem, który występuje, gdy kwasy żołądkowe z powrotem do przełyku. Wydarzenie to drażni przełyk podszewki i powoduje objawy GERD, które obejmują: pieczenie w klatce piersiowej, trudności z połykaniem i kaszel. Zgodnie z Mayo Clinic, ludzie, którzy walczą z otyłością, paleniem tytoniu, astma i cukrzyca są na większe ryzyko rozwoju tej choroby. Jednak wprowadzenie zmian do swojej diety może pomóc kontrolować objawy.

Jedzenie prawo żywności

Po każdym posiłku, zjeść kilka plasterków jabłka. To nie tylko łagodzi objawy GERD - będzie to również pomóc spełnić Twoje dzienne zapotrzebowanie owoców. Ponadto, zawierają migdały w codziennej diecie; ¼ szklanki jedzenia każdego dnia pomaga neutralizować kwasy w żołądku.

Ponadto, jeść chude mięso, takie jak piersi kurczaka bez skóry i wyjątkowo chudego mięsa wołowego ziemi. Zaopatrzyć lodówkę ze zdrowych warzyw, takich jak marchew, groch i brokuły. Podczas bicia się posiłek, trzymać się pełnoziarniste i niskotłuszczowe opcje, które są łatwiejsze w żołądku. I przełączyć się całe jaja, białka bogate, z niskokalorycznych białek. Podczas gotowania, pozostawić na masło; zamiast tego zdecydować się na łyżeczce oliwy z oliwek.

Płyny Prawy pitnej

Picie od sześciu do ośmiu uncji mleka dziennie może ukoić swój ból brzucha. Ponadto, pić dużo wody, która może pomóc w rozcieńczonych kwasów w żołądku. Pamiętaj, że pozwalając sobie dostać odwodnione mogą pogarszać objawy tej choroby.

Pokarmy, których należy unikać

Unikanie kwaśnych pokarmów może pomóc zmniejszyć objawy GERD. Na przykład, wiele owoców, takie jak: soku pomarańczowego, soku z żurawiny, pomidora i cytryny może powodować GERD. Ponadto, należy unikać niektórych mięs, w tym: grupy wołowiny i nuggetsy. Wspólne ziarna, takie jak makaron z serem i spaghetti z sosem pomidorowym, może również przyczynić się do flare-ups. Napoje alkoholowe, napoje kawowe i smażonych potraw należy również unikać. Ponadto, obserwując swoje słodycze i pączki, rezygnując ciastek i innych słodyczy wysokiej zawartości tłuszczu może zapewnić ulgę.