adcov.com

Wizja Objawy guza mózgu

Kiedy osoba jest z rozpoznaniem guza mózgu, wiele czynników musi być brane pod uwagę. Dana osoba stara się zapewnić, że część mózgu, które odczytuje impulsy wizualne nie jest uszkodzona. Do diagnozowania raka mózgu, lekarz będzie użyć testu obrazowania, takich jak tomografia komputerowa i MRI, wraz z biopsji materiału z guza, jeżeli taka sama biopsji można bezpiecznie uzyskany. W niektórych przypadkach określenie, czy guz nowotworowy jest po wyjęciu.

Identyfikacja

Guz mózgu jest zbiorem komórek, które uprawiane w nienormalnym tempie. W niektórych przypadkach, te guzy pochodzące z samego mózgu i są nazywane pierwotnych guzów mózgu. Nowotwory, które pochodzi z jakiejś innej części ciała są nazywane przerzutowe guzy mózgu. Nowotworów mózgu wypełniona komórek nowotworowych jest nazywany złośliwy, a guzy nienowotworowych nazywane są łagodne. Wiele z tych wstępnych objawów związanych z tworzeniem guza są takie same, niezależnie od tego, czy nowotwór łagodny lub złośliwy. To jest, gdy nowotwory złośliwe zaczyna rozprzestrzeniać komórek rakowych w innych częściach mózgu i ciała, że ​​różnice zaczynają się pojawiać.

Efekty

Efekt guza mózgu, złośliwych lub łagodnych, w widzenia jest zwykle rozwija się powoli zestaw objawów. Osoba może wystąpić powtarzające się ataki podwójne widzenie lub zaburzenia widzenia, a jak objawy się bardziej zaawansowane, takie problemy ze wzrokiem mogą towarzyszyć bolesne bóle głowy. Ta zmiana widzenia spowodowane guzem mózgu, jest ze względu na ciśnienie, które rosnący guz jest umieszczenie w różnych częściach mózgu. Jeśli nowotwór rozwija się z dala od centrum wzroku w mózgu, to nie może być żadnych objawów wizyjne w ogóle. Nowotwory, które rozwijają się w pobliżu centrum wzroku w mózgu mogą tworzyć bardzo nieprzyjemne objawy ze wzrokiem.

Utrata widzenia obwodowego

Jednym z bardziej potencjalnie niebezpieczne objawów wizyjnych guza mózgu jest utrata widzenia obwodowego, który znajduje się na bardzo zewnętrznych krawędziach pola widzenia, i jest odpowiedzialny za zdolności osoby do patrz niebezpieczeństwo pochodzące z jednej lub z drugiej , W niektórych przypadkach, guz mózgu może się powiększać się w obszarze, który powoduje, że pole widzenia w odniesieniu do zmniejszania się, a to powoduje, że ewentualne utratę widzenia obwodowego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najczęstszą metodą leczenia guza mózgu jest, aby to usunąć chirurgicznie. Po usunięciu guza, możliwe jest odzyskanie dużej części wizji, które zostały utracone. Jednakże, w niektórych przypadkach, takie czynniki, jak widzenie peryferyjne mogą już nie wróci. Lekarze często zalecają ciągłe fizycznej, zawodowej i terapii poznawczo pomoc ocalałych z guzami mózgu odzyskać jak najwięcej z ich wizji, jak to możliwe, i dowiedzieć się, w celu dostosowania się do życia bez wizji one utracone.

Rozważania

Mayo Clinic wynika, że ​​szkody wyrządzone nerwów związanych z wizji z powodu guza mózgu może być trwałe. Jeśli nowotwór znajduje się w korze wzrokowej, część mózgu, która przetwarza bodźce wizualne, to proces usuwania guza może opuścić tego stałe problemy z widzeniem. Sam guz może również tworzyć stałe problemy ze wzrokiem po prostu przez utworzenie ciśnienia w tej części mózgu i zabijania komórek mózgu.